Ką daryti, kad savaitgalio išvyka į gamtą nevirstų košmaru?

Kelioninės prekėsKol ruduo dar lepina pakankamai šiltais ir saulėtais orais, daugelis mūsų savaitgalius stengiasi praleisti gryname ore. Visgi, nereiktų aklai pasitikėti puikiomis orų prognozėmis, nes išvyka į gamtą gali labai ilgai įsirėžti atmintyje ne pačiomis gražiausiomis spalvomis. Taigi, šiandien pakalbėkime, kokios kelioninės prekės pravers ir kaip tinkamai pasiruošti, vykstant iškylauti.

  1. Iš anksto žinokite, kur važiuojate.

Jei vasarą galima prisėsti ant žolės tiesiog pasiklojus pledą, rudenį to daryti nerekomenduojama, nes toks pasisėdėjimas ant šaltos žemės gali baigtis šlapimo pūslės uždegimu. Tad, iš anksto išsiaiškinkite ar jūsų stovyklavietėje yra lauko baldai, jei ne, tada pasiimkite su savimi sulankstomas kėdutes ar ormaišius.

  1. Pasirūpinkite tinkama apranga.

Atminkite, kad rudens oras labai apgaulingas. Nors termometro stulpelis ir džiugina akį, tačiau vėjas ir drėgmė gali „padovanoti“ slogą, gerklės skausmą ir kitas nemalonias ligas. Tad, prieš vykdami į gamtą, pasirūpinkite šilta avalyne, pridenkite kaklą šaliku ar skarele. O štai, jei planuojate ilgiau vakaroti, nepamirškite ir pirštinių, jų tikrai gali prireikti, kai, nusileidus saulei, spustels šaltukas.

  1. Šildykitės tinkamomis priemonėmis.

Tokios kelioninės prekės kaip termosai populiarios visais metų laikais ir visai ne veltui, nes šilta arbata ar kava padės nesušalti net ir vėsiausią vakarą. O štai svaigieji gėrimai nėra tinkamas pasirinkimas. Jų poveikis momentinis, o pasekmės gali būti labai liūdnos, todėl prieš išvyką alkoholinių gėrimų skyrių apeikite.  Sušilti taip pat padės sriubos, sultiniai ar aštrus maistas. Taigi, marinuodami kepsnius, nepagailėkite česnako ir pipirų.

  1. Pasirūpinkite tinkamu inventoriumi.

Jei planuojate išvyką su nakvyne, būtina išsiaiškinti, kokiai oro temperatūrai yra skirtas jūsų miegmaišis. Pačiuose pigiausiuose miegmaišiuose paprastai būna šilta, jei termometro stulpelis nenukrenta žemiau +9 – +4 laipsnių šilumos. Spustelėjus šaltukui, miegmaišis turėtų atlaikyti bent -4 laipsnių šaltį, priešingu atveju visą naktį teks kalenti dantimis. Panaši situacija ir su palapine, įsitikinkite, kad ji nepraleidžia drėgmės. Be to, palapinės viduje reiktų pasikloti specialų čiužinuką, kad būtų šilčiau. Atminkite geriau vienas kokybiškas apatinis sluoksnis, nei du viršutiniai.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *