Laike užstrigusi Kuba – kiekvieno cento verta egzotinė kelionė

Paminėjus Kubą iškarto mintyse iškyla cigarai, geras romas ir salsa šokėjos. Tačiau sugrįžę po kelionės į Kubą, žmonės dažniau mini paplūdimius, žmonių šypsenas ir architektūrą. Kartais sakoma, jog Kuba užstrigo 1960-uosiuose, tad čia galima pamatyti tai, kas buvo būdinga mūsų senelių laikams.  Tačiau bet kokiu atveju, Kuba yra nepakartojama ir kelionė į Kubą yra viena iš tų gyvenimo kelionių, kurioms reikia būtinai pasiryžti.

Pažintį su Kuba pirmiausia reikia pradėti nuo sostinės Havanos. Šiame milžiniškame mieste gyvena per 2 milijonus žmonių, o gatves „šlifuoja“ ir nemažai turistų. Tad gyvenimas Havanos gatvėse tikrai verda. Senoji Havanos dalis, kuri nuo 1982 metų yra paskelbta UNESCO saugomu objektu, yra ispanų palikimas, statyta XVI – XVII a. Nepaisant ekonominių problemų ir sunkios politinės padėties, Senoji Havanos dalis visada buvo saugoma, o po UNESCO paskelbimo pradėta intensyvi restauracija. Tai išskirtinio grožio ir nepaprastos architektūros miesto dalis, turinti savitą ir griežtą charakterį, tad tiesiog privaloma aplankyti Senąja Havaną ir mėgautis kiekvienu žingsniu jos gatvėse. Skirkite Havanos pažinimui bent kelias dienas, nes kaip ir geru cigaru, miesto grožiu reikia mėgautis lėtai. Tie kurie mėgsta iš kelionių parsivežti ir įdomesnių lauktuvių, gali praeiti pagrindine Havanos gatve, kuri yra pėsčiųjų gatvė ir joje įsikūrusios įvairiausios parduotuvės, galima įsigyti suvenyrų ir, žinoma, romo bei kubietiškų cigarų.

Ir nors susižavėję architektūra bei romantiškais pasivaikščiojimais Atlanto vandenyno pakrante galime pamiršti, jog esame komunistinėje valstybėje, tačiau sugrįžę prie įprastų turistų veiksmų, pajusime, jog  vis dėlto šalis įstrigusi praeityje. Išsinuomoti automobilį Kuboje itin sudėtinga. Nuėjus į nuomos punktą dažniausiai išgirsite, jog mašinų nėra ir nežinia kada bus. Jei visgi pavyks gauti, tai turėsite nepaprastą patirtį važiuojant pustuščiais keliais su senu amerikietišku automobiliu arba rusišku Lada ar Moskvič. Beje, pustuščiai keliai nereiškia, važiuosite vieni. Taip, nebus kitų automobilių, tačiau trijų juostų magistralėje gali tekti pasistumdyti su karvėmis ar nuolat sveikintis su policininkais. Viešasis transportas? „Apie tokį negirdėjome“, juokiasi keliautojai pasakodami apie patirtį važiuojant jaučio tempiamu vežimu ar poros valandų kratymąsi Zilo priekaboje. Kelionės tamsiu paros metu sudėtingos, temsta anksti, o atšvaitai dar netapę tokie įprasti kaip Lietuvoje. Tad būtinai pasiimkite atšvaitų keliaudami, kad kelionė į Kubą būtų saugi.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *