Patarimai keliaujantiems su rankiniu bagažu

rankinio bagažo matmenysVisi žinome kaip smagu yra keliauti, o nuo tada, kai iš Lietuvos pradėjo skraidyti net dvi pigių skrydžių bendrovės keliauti pasidarė  dar lengviau. Tačiau su pigių skrydžių bendrovėmis keliauti yra pigu tik tuo atveju, jei neimate papildomo bagažo ir nesinaudojate kitomis  papildomomis paslaugomis (tokiomis, kaip vietų pasirinkimas ir t.t.). Žinoma, daugelis iš mūsų, kurie pripratę keliauti automobiliais ar kitu transportu, kur bagažo, kurį imame į kelionę kiekis nėra ribojamas, todėl keliauti tik su rankiniu bagažu ne visuomet atrodo patogu. Būtent dėl to mes jums pasiūlysime keletą patarimų, ką jums reikia daryti, norint apsieiti vien su rankiniu bagažu.

  1. Pasirinkite tinkamą lagaminą. Tikrai daugiausiai daiktų susikrausite, jei naudosite rankiniam bagažui skirtus lagaminus, nes tokie lagaminai būtent tam ir skirti. Raynair ir wizzair oro bendrovės nurodo leistinus lagaminų matmenis ir daugelis lagaminų parduotuvių parduoda būtent tokius lagaminus, kurie tinka kelionėms su šiomis kompanijomis. Norėdami sutalpinti daugiau, rinkitės medžiagini, o ne kietos išorės lagaminą. Į medžiaginį lagaminą įmanoma sugrūsti daugiau daiktų, nes jis gali šiek tiek išsipūsti.
  2. Vakuuminiai maišeliai. Žinoma, keliaudami į bet kurį pasaulio miestą ar kurortą turbūt norėsite pasiimti nemažai rūbų. Tačiau šioje vietoje patartina nepersistengti. Dieną prieš išvykimą, o geriausiai pačią išvykimo dieną, pasitikrinkite kokie orai bus visas jūsų viešnagės dienas jūsų išsirinktame mieste ir imkite tik tuos rūbus, kurių jums gali prireikti. Atminkite, kad jums nereikia tokių dalykų, kaip antra pora batų ar trečios kelnės (dažnai įmanoma kelias dienas išbūti su tomis pačiomis kelnėmis, su kuriomis skrisite). Tačiau tam, kad dar labiau sutaupytumėte vietos lagamine, tvarkingai sulankstytus drabužius jūs galite sukrauti į vakuuminį maišelį, o tuomet dulkių siurblio pagalba ištraukite iš jo orą. Tokiu būdu jūsų rūbai užims itin mažai vietos.
  3. Higienos reikmenys. Jei apsistosite ne viešbutyje, o hostelyje ar kur nors naudodamiesi apgyvendinimo paslaugų portalais, tuomet tikėtina, kad jūsų nakvynės vietoje nebus tokių būtinų higienos priemonių, kaip šampūnas ar dušo želė, todėl protinga būtų juos pasiimti iš namų. Tačiau jums tikrai nereikia vežtis viso buteliuko šampūno ar dušo želės. Tokiose kelionėse geriausia naudoti mėginukus gautus parduotuvėse, o jei tokių neturite, tuomet persipilkite šampūnus ir kitas priemones į kuo mažesnius buteliukus, nes kelioms dienoms jums tikrai pakaks vos kelių lašų šių skysčių.
  4. Rankinės ir kompiuterių dėklai. Atminkite, kad rankinis lagaminas nėra vienintelė talpa, kurioje galite vežtis daiktus. Įprastai tai būna kompiuterių dėklai ir rankinukai, bet jūs neturite apsiriboti vien tais daiktais, kurie įprastai juose būna. Pasistenkite šių talpų erdvę užpildyti maksimaliai ir tuomet sugebėsite nusivežti žymiai didesnį kiekį daiktų nepirkdami papildomo brangiai kainuojančio bagažo.

Tikimės, kad šie patarimai jums padės ir jūsų būsimos kelionės jums kainuos pigiau nei būtų kainavusios iki šiol.

Pirmyn į kelionę…su vežimėliu!

vežimėliaiPirmiausia norime dar pakeliauti, pasaulio pamatyti. Tai – vienas populiariausių atsakymų į klausimą, kodėl neskubama su šeimos pagausėjimu. Žmonės, iki šiol gyvenę aktyvų gyvenimą, kūdikį neretai tapatina su savotišku stabdžiu. Aišku, kardinalios permainos neišvengiamos (sudie, nerūpestingos šėlionės klube iki paryčių), tačiau tai nereiškia, jog artimiausius metus būsite priversti užsidaryti tarp keturių sienų. Šeimos su mažais vaikais keliauja. Ne tik iki parduotuvės ar senelės kaime – išmaišoma visa Lietuva ir net kitos pasaulio šalys. Kelionė su mažyliu neretai priverčia tą pačią vietą pamatyti kitomis akimis – galte likti maloniai nustebinti. Tiesa, norėdami išvengti galimų nesusipratimų, kelionės pasiruošimui teks skirti daugiau laiko – neužteks vakare įsimesti kelis rūbus į lagaminą. Vykstant į išvyką su vaiku, apgalvota turi būti kiekviena smulkmena – tiek vežimėliai į kelionę, tiek klimato ypatumai galutiniame tiksle.

Vienas aktualiausių klausimų – kokio amžiaus mažylis jau yra pasiruošęs kelionei? Medikai bei analogišką patirtį turintys tėvai teigia, jog su trijų mėnesių sulaukusiu kūdikiu galima drąsiai leistis į kelionę. Toko amžiaus vaikas jau turi tam tikrą nusistovėjusį gyvenimo ritmą,o ir tėvai apsipratę su naujuoju savo vaidmeniu. Tiesa, specialistai primytinai rekomenduoja vengti krašutinumų klimato atžvilgiu: per didelė kaitra, šaltis ar drėgmė mažyliui taps kančia, kurią šis išreikš širdį draskančia ir pailsėti neleidžiančia rauda.

Didžiausiu galvos skausmu tampa vežimėliai – jei kasdien naudojamą vos pajėgiama užtempti laiptais į viršų, nerimas ima tik pagalvojus apie laukiančius vargus kelionėje…Visų pirma turite išsiaiškinti, kokius reikalavimus vežimėlių atžvilgiu turi jūsų vežėjas (skrendant lėktuvu). Kai kurios skrydžių bendrovės suteikia galimybę tam tikrą kiekį kūdikių bagažo (į šį įeina ir vežimėliai) kiekį vežtis nemokamai, kitos tai apmokestina papildomai. Vežimėlį galite palikti prie bagažo registracijos langelio, tačiau galite tai padaryti ir prieš pat įlipimą į lėktuvą – darbuotojai mielai šį padės į bagažo skyrių. Tokiu atveju nesunkiai įveiksite atstumus, kurie oro uoste neretai būna gana nemaži, o mažylis, laukdamas skrydžio, galės patogiai nusnausti.

Dažnos šeimos turimas vežimėlis transformeris kasdien yra patogus ir praktiškas naudoti, tačiau išvykos metu gali sukelti nemažai nepatogumų. Jei kelionės – ne vienkartinis epizodas, tačiau jūsų gyvenimo būdas, naudinga būtų pagalvoti apie vežimėlio skėtuko įsigijimą. Tokio tipo vežimėliai yra itin lengvi, patogiai susilanksto, apačioje turi krepšelį, skirtą susidėti daiktams bei stogelį, apsaugantį nuo saulės ir lietaus. Jei vaikas dar mažai, rinkitės vežmėlį, turintį pilnai gulimą padėtį.

Globalizacija – šiandien visiškai natūralus procesas, tad vaiko supažindinimas su supančiu pasauliu turėtų būti pradedamas kuo anksčiau. Nesibaiminkite, jog išvykos taps kančia kūdikiui bei jums: tinkamai parinktas vežimėlis, sukrautas bagažas, suplanuotas maršrutas garantuoja malonius įspūdžius.