Apie kavą, Italiją ir…

italija

Pasaulis – ir konkreti, ir kartu abstrakti sąvoka. Taip, tenka sutikti, kad ši mintis skamba gana filosofiškai. O „pasaulis delne“ – ir filosofiškai, ir metaforiškai. Šitaip yra pavadinta parduotuvė, kurioje randama įvairių prekių, tarp kurių – kava. Ar nekvepia Italija?..

Kava ir Italija – tai glaudi sąsaja. Kai kas netgi pavadintų šią šalį geriausiu kavos mėgėjų pasirinkimu. Vis dėlto norint geros kavos nebūtina vykti tūkstančių kilometrų. Išsirinkti galima ir Lietuvoje, pavyzdžiui, čia: Pasaulisdelne.lt.

Paradoksas! Arba įdomybė. Italija arčiau, nei manote. Norint pasimėgauti kava nebūtina vykti Italijon, o Italijos miestas Florencija… yra ir Lietuvoje. Ir tai nebe kavos, o komunikacijos bei verslo tema, su kuria susipažinti galite čia: Blackflorence.com.

Apie kavą

Kiek aukštėliau rašėme apie populiarųjį, karštąjį, tonizuojantį gėrimą. Taip, apie kavą. Pasaulisdelne.lt jos galima įsigyti ir labai svarbu, kad pirkėjas nepaliekamas nežinioje. Štai „Dallmayr Prodomo“. Nurodoma, koks tai konkrečiai gėrimas:

  • Paminima, kad tai 100 proc. arabikos kava
  • 500 gramų
  • Nurodoma, kad ji apdorota pašalinant kartumą teikiančias medžiagas
  • Tai geriausių aukštikalnių arabikos kavos rūšių mišinys (ne iš bet kur, o iš žymiausių kavos auginimo regionų)
  • Skrudinama taip, kad išliktų aromatas ir išskirtinis skonis
  • Skrudinta vidutiniškai
  • Kilmės šalis – Vokietija

Kai prieš akis ši informacija, pasirinkti tampa lengviau.

Apie informatyvumą ir subjektyvumą

Informatyvumas svarbus ir tuomet, kai renkatės maisto produktus, ir turbūt visais kitais atvejais, kai aktualu ką nors įsigyti. Tačiau maisto produktai, gėrimai – tema, įdomi tuo, kad… dėl skonio nesiginčijama. Jei šokoladinis batonėlis „toks pusiau“, tai nereiškia, kad jis nepatiks ir kitiems. O skonis, kuris „tiesiog tobulas“, irgi gali kam nors nepatikti.

Kita vertus, nereikėtų visko sukrauti į subjektyvumo sąvoką. Yra pasaulinio garso vardų, kurių produkcija šluote šluojama iš parduotuvių lentynų. „Snickers“, „Twix“, „Mars“ – keli pavyzdžiai, kurių pristatinėti tikrai nereikia ir kurie savo skoniu nekelia abejonių. Vaizdžiai tariant, tirpsta burnoje…

Kava ir saldėsis – puikus derinys, tikras gardėsis

Apsilankę metaforiškai skambančiu adresu (Pasaulisdelne.lt) netrunkame surasti kavos bei saldumynų, o puodelis šio gėrimo ir šokolado batonėlis – ne tik skanus, bet ir nuotaiką praskaidrinti galintis derinys. Gardumynas, kuriuo kartais taip norisi pasimėgauti…

Bet ar galima teigti, kad Lietuvoje yra gera kavos kultūra? Ar neprivalu vykti piečiau, į Italiją? Paimkime štai tokį kontekstą: 10–15 metų ir kavinių filosofijos pokyčiai, jų kūrimas ir apskritai gėrimų pasiūla, kuri neretai stulbina. O kur dar pasiūla degalinėse, kad keliaujant automobiliu būtų galima stabtelėti ir pasimėgauti gardžiai kvepiančiu šilto gėrimo puodeliu… Svarbu paminėti, kad siūloma ne tik skanių gėrimų variantų, bet ir gražių. Juk tai ne vien aromatas, ne vien skonis, bet ir estetika.

Nepamirškime ir kultūrinio aspekto. Juk kviesdami draugą pabendrauti dažnai sakome „gal kavos?“ Puodelis jau tapęs neatsiejama kultūros ir komunikacijos dalimi. O įdomiausia, kad minėtas kvietimas kai kada reiškia, kad mėgausitės puodeliu arbatos arba skaniais pietumis su sultimis bare… Vienas žodis – daug simbolių, daug interpretacijų, daug kultūrinių detalių.

 

 

 

Vienas gražiausių pietinės Italijos miestų

Baris ItalijaItalijos pietuose esantis Apulijos regionas garsėja vietinių svetingumu, įspūdingais paplūdimiais ir ramiu poilsiu už kurį, tiesa, turistams reikia mokėti kiek mažiau negu populiarioje Romoje ar Milane. Baris Italija – tai vienas garsiausių pietinės Italijos pussiasalyje įsikūrusių miestų. Pasak legendos, prieš daugybę metų, dar Antikos laikais šį miestą įkūrė Dedalo sūnus Japigas. Iš Graikų mitologijos Dedalas yra žinomas kaip gabiausias ir talentingiausias skulptorius bei architektas. Istorijoje sklaido legendos, kad būtent jis pirmasis pradėjo statyti įvairius architektūrinius kūrinius. Jo talentą perėmė ir jo sūnūs. Apie vieną iš jų, turbūt gerai žinote legendą – Dedalas ir Ikaras, kuris sudegė pakilęs per arti Saulės. Kad ir kaip bebūtų, nuostabaus grožio Italijos meistas Baris tebestovi iki šių dienų. Į jį paskutiniu metu vis labiau ima plūsti keliautojai. Baris (Italija) tampa vis populiaresne kelionių kryptimi.

Šiandien ne tik vietiniai, bet ir kiti Italijos gyventojai Barį vadina Šv. Mikalojaus miestu. Pavadinimas kilo ne veltui. Baryje esanti domininkonų ordino bazilika saugo šventojo Mikalojaus palaikus. Kaip teigiama vietinių legendose Šv. Mikalojus buvo pirmasis Kalėdų senelis, dalijęs nepasiturintiems maistą, rūbus, kitas mažas smulkmenas. Nors jis siejamas su Turkija (kurioje neva gimė), rašytiniuose šaltiniuose rašoma realus faktas: 1087 metais Šv. Mikalojaus palaikai iš Miros miesto Turkijoje buvo pagrobti ir nugabenti į pietų Italiją – Barį. Iki šios jo bazilikoje yra kremuotas šventojo kūnas.

Baris (Italija) – turi nedidelį, tačiau labai gražų miesto centrą, kuriame susipina įvairių epochų architektūros paminklai. Tiek Antikiniu, tiek gotikos stiliumi alsuojantis Bario centras sužavi net visko mačiusius keliautojus.

O kaip gi be vyno! Italija yra viena didžiausių vyno gamintojų bei vartotojų. Palankaus klimato šalyje klesti vynuogynai, ypač pietinėje pussiasalio dalyje, kur žemdirbystė aktyviai propaguojama ir šiomis dienomis. Užsukus į Barį nuodėmė neparagauti vietinių pagaminto vyno. Subrandintas Viduržemio jūros regiono gėrimas maloniai apsvaigins. Tikriems gurmanams patariama užsukti į vyno muziejų – gausybė baltojo, raudono, sausio ar saldaus vyno ir šalia jų patiekiamų užkandžių. Vargu, ar iš šio muziejaus norėsite greitai išeiti…

Šie bei daugelis kitų faktų apie Barį ne tik, kad sužavės, bet dar ir paskatins dar kartą sugrįžti tiek į miestą, tiek į pačią Romą.