Kaip teisingai adresuoti siuntą?

siuntos

Jeigu popierinių laiškų ir atvirukų siuntimas paštu tampa retenybe, tai štai siuntų siuntimas įgauna vis didesnį pagreitį. Vadinamoji technologijų era sparčiai diktuoja savo sąlygas. Šiuo metu siuntiniams siųsti yra begalė įvairių savo paslaugas siūlančių kurjerių tarnybų, paštas, paštomatai bei kiti tarpininkai-vežėjai. Kiekvienas žmogus tikriausiai yra bent kartą siuntęs kažkokį siuntinį. Jeigu tai daroma retai arba pirmą kartą, neretai susiduriama atrodytų su itin paprastu dalyku – kaip ir kur turi būti užrašomi adresato duomenys.

Nepriklausomai nuo to, siunčiamas siuntinys ar vokas, labai svarbu teisingai jį adresuoti. Svarbu paminėti, kad siunčiant siuntą reikia nurodyti ne tik gavėjo, bet ir siuntėjo duomenis. Kad siuntai nepasiekus adresato dėl neteisingai nurodytų duomenų, būtų galima ją sugrąžinti siuntėjui. Pagal statistinius duomenis beveik dvi iš dešimties siuntų yra adresuojamos neteisingai. Neretai pasitaiko atvejų, kai ranka užrašyti duomenys yra neįskaitomi. Galima drąsiai sakyti, kad pasaulį užvaldžiusi technologijų era, todėl siunčiant siuntinį geriausia visus duomenis atspausdinti spausdintuvu.

Kokius duomenis pateikti ir kaip teisingai juos užrašyti?

Vienareikšmiškai būtina teisingai užrašyti siuntos gavėjo bei siuntėjo adresus, jeigu reikalinga užpildyti ir kitus, pavyzdžiui muitinei reikalingus dokumentus, ir juos atspausdinti. Labai svarbu nurodyti ir kontaktinius telefono numerius, kad prieš pristatydamas siuntą kurjeris galėtų paskambinti ir informuoti gavėją apie siuntos atvežimo laiką. Jei siuntinys siunčiamas į užsienį, šalies pavadinimą reikia nurodyti užsienio kalba. Pavyzdys, kaip teisingai užpildyti duomenis:

Vardenis Pavardenis

Gatvės pavadinimas, Namo-Buto nr.

Pašto kodas, Rajonas, Miestas

Šalis (užsienio kalba, jei siunčiama į užsienį)

Telefono numeris

Šią atspausdintą informaciją taip pat reikia tinkamai pritvirtinti ant siuntinio. Ją užklijuoti gerai matomoje vietoje taip, kad transportavimo metu nenuplyštų, nenukristų, todėl geriausia tvirtinti ne klijais, o lipnia juosta arba atspausdinti ant lipnaus popieriaus.

Krovinių ir siuntų gabenimas

Pastaruoju metu, vis daugiau susiduriame su situacijomis, kuomet ne patys keliaujame į kitas šalis, pavyzdžiui, į Daniją, bet norime, kad tik mūsų siuntiniai nukeliautų.

Ne paslaptis, kad kelionės lėktuvu kainuoja gana nepigiai, o kiek dar reikėtų sumokėti, jei norėtumėte vežtis gana nemenką bagažą? Yra įvairių situacijų kada nusprendžiame išvykti iš šalies visam laikui ir norime vežtis kuo daugiau savo turto į kitą šalį. Kita situacija – išvažiavome į užsienį, gausiai apsipirkome, pavyzdžiui, drabužių ir bagažo svoris susidarė virš leistinos normos, kada jau reikia daryti priemoką. Ką tokiu atveju daryti, jei lėktuvo bilietas jau Jūsų rankose, o bagažas yra toks didelis, kad tikrai nesinorėtų permokėti, o ką jau kalbėti apie gana dažną situaciją – kai skrendantiems lėktuvu bagažas papraščiausiai dingsta?

Pats geriausias sprendimas norintiems sutaupyti tiek savo nervus, tiek laiką, tiek pinigus, yra savo siuntas vežti pasitelkus transportavimo įmones. Vienas didžiausių šios paslaugos privalumų yra tas, kad krovinius ir siuntas galima gabenti pačio įvairiausio svorio. Taip pat vilioja ir gana patraukli kaina.

Kitas privalumas yra tas, kad siuntas paimame nuo namų ir nuvežame tiesiai į Jūsų namus, todėl Jums nereikia rūpintis papildomu transportavimu.

Daugelis įmonių nemokamai apdraudžia Jūsų krovinius ir siuntas, kas suteikia dar didesnį paslaugos pliusą. Taip pat už Jus yra sutvarkomi visi muitinės reikalai.

Vienintelis dalykas, kuriuo Jums reikėtų pasirūpinti – tai geras krovinio supakavimas. Tinkamas siuntos pakavimas yra pačio siuntėjo atsakomybė. Todėl reikia nepamiršti naudoti patvarias ir stiprias dėžes. Taip pat nereikia krovinio pakuoti į per dideles dėžes, nes tokios kelionės metu, gali papraščiausiai subliukšti. Nepamirškite ir tinkamai pasirūpinti pakavimo vidumi: kad krovinys būtų išsaugomas, naudokite nuo sutrenkimų apsaugančias medžiagas (pavyzdžiui, putplastį, putų granules ir t.t).

Pasirūpinę tinkamu įpakavimu, beliko tik keliauti toliau ir laukti kol Jūsų krovinys saugiai ir greitai pasieks Jūsų namus.