Ar Lietuvoje populiarus medicininis  turizmas?

manksta

Lietuvoje populiarus mrdicininis turizmas, nes pacientams suteikiama galimybė derinti gydymą su pažintinėmis kelionėmis bet kurioje Europos šalyje. Ši turizmo rūšis nuosekliai plėtojama jau keletą metų, o lankytojų  srautas nuolat auga. Medicinos turizmas, dar vadinamas sveikatos turizmu. Įvairios medicinos įstaigos: privačios klinikos, sanatorijos Vilniuje, Kaune, Druskininkuose, Birštone šia veikla užsiima jau daug metų ir siūlo pasinaudoti teikiamomis paslaugomis. Daugiausiai šiuo metu medicinos turistų atvyksta iš Rusijos, Ukrainos, Latvijos. Vis daugiau jų sulaukiama ir iš Vakarų šalių- Skandinavijos, Didžiosios Britanijos.

Kokios mūsų šalies medicinos teikiamos paslaugos labiausiai domina užsieniečius?

Europos šalių gyventojai dažniausiai kreipiasi išsamaus profilaktinio sveikatos būklės ištyrimo, neinvazinės širdies ligų diagnostikos, akių opercijų, ortopedinių operacijų, plastinės chirurgijos, odontologinių paslaugų. Emigrantai  iš Lietuvos renkas mūsų medikus dėl didesnio pasitikėjimo jais, eilių nebuvimo ir palankių įkainių.

Ar paslaugų poreikis keičiasi pagal metų laikus?

Pacientų, atvykstančių iš užsienio medicinos paslaugų, padaugėja prieš Kalėdas ar Velykas. Tai dažniausiai išeiviai išLietuvos,, gyvenantys ir dibantys Jungtinėje Karalystėje, airijoje, Švedijoje, Ispanijoje. Medicinos turizmas skirtingai nuo daugumos kitų turizmo rūšių neturi didelių pikų vasrą ir sumažėjimų žiemą.

Kada atliekama veido plastinė operacija?

Plastinė operacija atliekama jeigu  pacientas pageidauja koreguoti: vokų plastiką, atlėpusių ausų korekciją, lūpos pakelimo operaciją, kaktos ir antakių pakėlimą, smakro kėlimą, kaklo patempimą, riebalų persodinimą, veido ir kaklo patempimą siūlais.

Akių- vokų korekcija

Akių vokų operacija dažniausiai atliekama vyresnio amžiaus žmonėms. Natūralus senėjimo procesas, patirti emociniai išgyvenimai, stresas ir kitos emocinės ar fizinės priežastys lemia, kodėl apie akis vis labiau susiraukšlėja oda, maišeliai po akimis, sunkūs ir nukarę vokai sudaro pavargusio žvilgsnio įspūdį.

Nosies plastinė operacija

Nosis- tai centrinė veido struktūra, todėl jos deformacijos yra ypač pastebimos. Deformacijos gali būti įgimtos arba įgytos. Nosies deformacijos korekcijai gali būti atliekama uždara arba atvira plastika. Dažnai kartu būna ir funkciniai kvėpavimo ar uoslės sutrikimai.

Ruošiamės į muzikos festivalį: ką pasiimti?

TurizmasMuzikos festivalis – vasaros pramoga, kurią bent kartą gyvenime tikrai reiktų išmėginti. Užkietėję melomanai puikiai žino, ką įsimesti į kuprinę, kad kelios dienos gamtoje nevirstų ekstremaliu išbandymu. Visgi, jei jūs pirmą kartą ketinate dalyvauti muzikos festivalyje, dalinamės patarimais, kaip tinkamai pasiruošti kelias dienas trunkančioms linksmybėms.

Be patogios palapinės ir miegmaišio ne iš vietos

Gyvenimas palapinėje yra neatskiriama muzikos festivalio dalis ir savotiška atrakcija žmonėms, pripratusiems prie šiuolaikinio gyvenimo patogumų. Renkantis palapinę, labai svarbu atkreipti dėmesį į kelis dalykus: palapinės dydį, atsparumą drėgmei, ar palapinė su prieangiu ar be jo. Jei palapinė be prieangio, turizmo specialistai dviems žmonėms rekomenduoja rinktis ne dvivietę, o trivietę palapinę, kad viduje sudėti daiktai netrukdytų poilsiui. Kokybišką poilsį, kiek tai įmanoma muzikos ir linksmybių apsuptyje, garantuoja ir patogus bei minkštas miegmaišis.  Tiesa, lietuviškos vasaros naktys nėra labai šiltos, todėl geriau rinktis šiek tiek šiltesnį miegmaišį, kad, nusileidus saulei, nesušaltumėte. Be to, vertėtų įsigyti ir kilimėlį, kuris yra dedamas po miegmaišiu, kad būtų minkščiau ir šilčiau.  Patogus turizmas be palapinės ir miegmaišio sunkiai įsivaizduojamas, todėl reiktų rinktis tik aukštos kokybės produkciją.

Guminiai batai, kad lietuviška vasara nesugadintų nuotaikos

Lietuviškos vasaros orai nenuspėjami, todėl niekada negali žinoti, kada „prakiurs“ dangus. Taigi, nenorintys basomis ar su stilinga laisvalaikio avalyne klampoti per purvą ir pažliugusią žolę, turėtų rasti vietos savo kuprinėje guminiams batams ir apsiaustui nuo lietaus. Visgi, jei per skubėjimą šis prasto oro rinkinukas liktų namuose, pasirūpinkite šiltesniais atsarginiais rūbais: megztiniu, šiltesnėmis ir patogiomis kelnėmis, kad galėtumėte sausai ir šiltai išsimiegoti.

Turistinė viryklė – ekonomiškas pasirinkimas

Turizmas tuščiu skandžiu tikrai nieko gero nežada, žinoma, bet kuriame muzikos festivalyje visada yra įrengta maisto zona, kurioje prekeiviai išalkusiems melomanams siūlo išties gardžius, tačiau brangius patiekalus. Už nedidelį  dubenėlį sriubos gali tekti susimokėti 4 eurus, o karštų patiekalų kainos kartais prasilenkia su sveiku protu. Jei nenorite išlaidauti, pasirūpinkite turistine virykle, ant jos ryte galėsit išsivirti ir kavos, ir išsikepti šašlykų.  Tiesa, į festivalį imkite tik greitai negendančius maisto produktus, kad vėliau netektų kreiptis pagalbos į medikus.