Kelionių kryptys automobiliu

kelias

Keliones automobiliu renkasi vis mažiau žmonių, tai atskleidė Europos Sąjungos šalyse atliktas tyrimas kuriame paaiškėjo kad per 5 pastaruosius metus tokiu būdų keliaujančių žmonių sumažėjo iki 43 procentų. Tyrimas parodė kad keliauti automobiliu žmonės linkę tik trumpais ir vietiniais atstumais t.y. 100-500 kilometrų spinduliu aplink savo namus. Kelionės atstumai gali būti didesni tik tokiu atveju jei yra galimybė dalį kelionės praleisti kelte. Kokias išvadas galime daryti iš šių statistinių duomenų? Ar kaina yra lemiamas faktorius apsisprendžiant kiek toli keliausime?

 

Žmonės planuojantys atostogas iš anksto renkasi kelionę lėktuvu jei važiuoti iki kelionės tikslo užtrunka ilgiau nei dvi dienas. Laimėję laiko jie nežino kiek vertingos patirties ir įdomių vietų neaplanko. Vienas trumpiausių maršrutų kuriam užtenka 7-10 dienų yra kelionė į Suomiją pro Latviją, Estiją. Kadangi šios šalys yra nedidelio ploto, lankytinos vietos yra šalia viena kitos ir vienai šaliai skiriant 3 dienas to turėtų užtekti vieną dieną skiriant susipažinti su sostine ir kitas dienas keliauti po apylinkes ir kadangi Ryga, Talinas ir Helsinkis yra šalia Baltijos jūros aplankysite pajūrį.

 

Kita populiari kelionių kryptis yra Skandinavija. Kadangi Švedija ir Norvegija yra didelės šalys per trumpą laiką norint pamatyti daug rekomenduojama planuoti apvažiuoti tik vidurio ir pietų regionus. Šios šalys sužavės laukine gamta ir įspūdingais apylinkių vaizdais, būtent tuomet suprasite kad tik automobilis yra vienintelė transporto priemonė keliauti po šias šalis. Kelionę palengvina tai kad reikia nuvažiuoti tik iki artimiausio uosto Ventspilyje ar Rygoje ir iki Švedijos kelsitės keltu ir nereikės vairuoti.

 

Kelionei automobiliu į vidurio Europą reikia skirti daugiau laiko. 2 savaičių turėtų užtekti aplankyti Čekiją, Slovakiją, Vengriją ir Austriją. Didelėms šalims tokioms kaip Lenkija, Vokietija geriausia sudaryti atskira kelionės planą nes atstumai tarp miestų yra dideli nors ir susiekimas greitkeliais yra geras.

 

 

 

Savaitgalio pramogos kaimyninėje Latvijos sostinėje

Atsiradus laisvesnei minutei iš kasdienių rūpesčių norisi trumpam ištrūkti. Vieniems geriausias poilsis yra namuose, prie televizoriaus, kitiems – keliaujant. Kad ir visai netoli. Būtent pastaroji žmonių grupė dažniausiai susivilioja savaitgalio kelionių pasiūlymais. Viena populiariausių ir dažniausiai mūsų tautiečių pasirenkamų krypčių – kaimyninė Latvija ir nuostabi jos sostinė Ryga.

ryga

Kai kuriems turistams, bent kartą buvusiems Rygoje, šis miestas asocijuojasi su gyvu muziejumi. Pro miestą teka upė Daugava, o unikalus centre esantis Rygos senamiestis įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Dėl ko? Būtent dėl šiame mieste eksponuojamo didžiausio Europoje Art Noveau architektūros pastatų skaičiaus. Po Rygos centrą geriausiai yra pasivaikščioti savomis kojomis. Na arba išsinuomoti dviratį, tačiau ir tada mažėja šansai, kad pastebėsite originalias architektūros detales ant senos statybos pastatų.

Mėgstantiems miestą apžiūrėti iš paukščio skrydžio arba bent jau iš kur nors aukščiau, pirmiausiai Rygoje patarsime aplankyti Šventojo Petro bažnyčią. Turistams leidžiama užlipti į šios bažnyčios varpinę. Čia iš viršaus puikiai matysite visą Rygos panoramą.

Toliau savaitgalio kelionių pasiūlymai Rygoje įtraukia ir Gildijų pastatus. Jie taip pat visai nesunkiai randami klaidžiojant po senovinį, jaukų Rygos senamiestį. O jeigu konkrečiau, Livu aikštėje esantys įdomūs ir ryškūs pastatai ir yra senoji Gildija. Tai – bene pats ryškiausias angliškos gotikinės eklektikos paminklas. Prieš kelis šimtus metų, dar XIV a. šios gildijos buvo atsakingos už skirtingų socialinių grupių interesų gynimus. Tačiau laikai pasikeitė ir dabar šiame išskirtiniame pastate vyksta įvairūs renginiai.

Jei domitės istorija ir esate tikras senovės gerbėjas, būtinai aplankykite Okupacijos muziejų. Tačiau, jeigu jums už viską įdomiau kinas ir kinematografijos istorija, užsukite į Filmų muziejų. Pietavos gatvėje esantis pastatas talpina virš 70 000 įvairių eksponatų. Jų tarpe yra daugybė kino juostų, kostiumų, kino kamerų, kitos filmavimo technikos, vaizdajuosčių. Žvilgtelėti į kino istoriją gali būti be galo įdomu.

Ryga taip pat garsėja nuostabiu Zoologijos sodu. Milžiniškame zoo parke gyvena net 405 įvairių rūšių gyvūnų. Kai kurie tokie reti, kad apie juos rašoma ir Raudonojoje knygoje. Savaitgalio kelionių pasiūlymai, kai vykstama į Rygą  gali būti puikus šansas trumpam pabėgti nuo kasdienių reikalų, slogaus Lietuvos oro ir galimybė pamatyti daug įdomių vietų pas mūsų valstybės kaimynus – latvius.