Automobilių nuoma: pradedant šventėmis, baigiant kasdieninėmis išvykomis

automobilių nuomaDaugybės įvairių prekių bei paslaugų bumą mes pajutame gerokai vėliau nei amerikiečiai ar Vakarų Europos piliečiai. Automobilių nuoma – ne išimtis. Keletą metų atgal, galimybė „pralėkti” išsinuomotu limuzinu tapdavo tikra vienos ar kitos šventės „vinimi” bei įvykiu, apie kurį dar ilgai būdavo kalbama su nuostaba. Šiandien tokia paslauga stebina retą. Mažais žingsniais artėjame prie to, jog automobilių nuoma tampa kasdienių reikalų tvarkymo priemone – tokia tendencija aukštesniu pragyvenimo lygiu pasigirti galinčiose šalyse yra savaime suprantama.

Kas mūsų šalyje nuomojasi automobilius?

Žiniasklaidoje neretai šmėsteli temos apie tai, kaip vienas ar kitas seimūnas švaisto mokesčių mokėtojų pinigus prabangios klasės automobilio nuomai. Mūsų valdžios elitas bei kitos įvairaus „plauko” įstaigos, neturinčios nuosavo auto parko, aktyviai naudojasi automobilių nuoma užsiimančių bendrovių paslaugomis. Į Lietuvą vienais ar kitais tikslais atvykę garbūs užsienio šalių piliečiai  (politikai, šou pasaulio atstovai, verslininkai ir panašiai) taip pat nesinaudoja viešojo transporto paslaugomis – jų viešnagės patogumą užtikrina išnuomoti automobiliai. Šie klientai yra linkę rinktis naujus, žinomų modelių prabangius automobilius. Auto nuomos bendrovės, besiorientuojančios į tokį rinkos segmentą, privalo pasiūlyti ir atitinkamą automobilių parką.

Tačiau didelė dalis nuomos bendrovių atsižvelgia į faktą, jog ne tik aukšesnė visuomenės klasė yra suinteresuota automobilių nuoma ir, turėdamos tai galvoje, siūlo klientams platų transporto priemonių pasirinkimą. Savaime suprantama, jog verslininko, norinčio padaryti kuo geresnį įspūdį verslo partneriams ir trijų vaikų tėvo, ieškančio patogaus automobilio kelionei, poreikiai bei finansinės galimybės gerokai skiriasi. Būtent paskutinis klientų tipas – eiliniai, vidutines pajamas uždirbantys žmonės, kuriems reikalingas automobilis kelionėms ar kasdienių reikalų tvarkymui – automobilių nuomos bendrovėms ateityje turėtų pradėti nešti vis didesnes pajamas, kadangi, kaip buvo minėta, automobilių nuoma tampa aktuali ne tik švenčių proga, bet ir kasdien.

Ko tikisi automobilio nuomai ieškantys klientai?

Atsakymas paprastas: to, jog iš siūlomo auto parko būtų galima išsirinkti poreikius atitinkančią tranporto priemonę.

  • Vieni stengiasi sutaupyti, tad yra suinteresuoti rinktis pigiausią ir ekonomiškiausią sunaudojamo degalų kiekio prasme automobilį.
  • Kitai grupei svarbi automobilio išvaizda, galingumas bei markės populiarumas visuomenėje.
  • Besidairantieji automobilio tolimesnėms kelionėms, prioritetą teikia patogumui.

Visiems klientam neįtiksi, tačiau pasirinkimo „žirklės” turėtų būti kiek įmanoma platesnės.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *