baidarių nuoma Dzūkijoje

Vandens turizmas – sparčiai populiarėjanti pramoga, suteikianti nepamirštamų įspūdžių ir daug teigiamų emocijų. Baidarių nuoma Dzūkijoje garsėja srauniomis upėmis, nuostabiu kraštovaizdžiu ir jaukiomis stovyklavietėmis. Tiesa, įsimintinai kelionei būtinas ir optimaliai suplanuotas inventorius. Planuodami kelionę, išlikite racionalūs – itin didelis bagažas sukels daug nepatogumų, tačiau tam tikrų daiktų užmiršti taip pat negalima!

Būtinų daiktų sąrašas

Primename, kad baidarės tūris yra ribotas, todėl itin didelis bagažas paprasčiausiai netilps. Be to, sunkus inventorius trukdys plaukimui. Galiausiai, kelių dienų išvykai daugybės daiktų paprasčiausiai nereikia. Svarbiausia, ką turite pasiimti – tai naujų drabužių komplektas (kadangi irkluodami neišvengiamai sušlapsite ir, natūralu, norėsite persirengti) ir konkrečiai situacijai reikalingos apsaugos priemonės – akiniai nuo saulės, kepurės, preparatai nuo vabzdžių įgėlimo ir t. t. Būtinai su savimi turėkite neperšlampamų maišų, į kuriuos supakuokite visus drėgmės bijančius daiktus. Nepamirškite pagalvoti, kaip apsaugosite telefoną ar piniginę. Verta pagalvoti ir apie pirmosios pagalbos rinkinį – gamtoje galite susižeisti ar patirti traumų. Būtinai pasiimkite patogią ir drėgmės nebijančią avalynę. Geriausia – kelias batų poras.

Maistas ir gėrimai

Ypatingą dėmesį skirkite užkandžiams ir gėrimams. Jei plaukiate karštą vasaros dieną, atsisakykite greitai gendančių produktų ir venkite riebių saldumynų. Rinkitės lengvai paimamus užkandžius, kadangi baidarėje negalėsite mėgautis patogaus valgymo privalumais, t. y. maistą, greičiausiai, teks imti rankomis. Optimaliausias sprendimas – nedideli sumuštinukai, sūrio lazdelės, sausainiai, vaisiai ar daržovės. Siūlome atsisakyti saldžių ir gazuotų gėrimų, kadangi jie nemalšina troškulio ir dažnu atveju sukelia skrandžio skausmus. Negerkite alkoholio, ypač karštą dieną. Geriausias pasirinkimas – keli buteliukai negazuoto geriamo vandens.

Stovyklavimo reikmenys

Pagalvokite, kiek laiko užtruks jūsų išvyka. Populiariausias keliautojų pasirinkimas – kelių dienų baidarių nuoma Dzūkijoje. Jei planuojate nakvynę gamtoje, t. y. stovyklavietėje, natūralu, kad jums bus reikalingas papildomas inventorius – palapinės ir miegmaišiai, taip pat – stovyklavimo reikmenys, pvz., kirvis, virvė, peilis, degtukai ir t. t. Kad sumažintumėte bendrąjį svorį, iš anksto susitarkite su kelionės draugais, kas bus už ką atsakingas. Be to, stovyklaujant reikės ir didesnių maisto atsargų, pvz., galbūt planuojate kepti šašlyus? Norėsite išgerti karštos kavos ar arbatos? Natūralu, kad šiuo atveju jums bus reikalingi ir įvairūs maisto gamybos indai bei įrankiai. Jei vertinate patogumą ir planuojate nuomoti namuką, pasikalbėkite su jo savininkais ir paklauskite, kokių daiktų prireiks nakvynei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.