Domitės aktyviais laisvalaikio leidimo būdais, mėgstate vandens pramogas – puikus pasirinkimas baidarių žygis. Šiltuoju metų laiku Lietuvoje tai ypač mėgstama ir populiari paslauga. Tačiau ar pagalvojote ir apie kitokias kelionių baidarėmis galimybes. Pavyzdžiui, plaukti baidarėmis užsienyje. Vienas iš variantų – plaukimas kaimyninėje Latvijoje, pasinaudokite baidarių nuoma ir paplaukiokite, pavyzdžiui, Gauja – vaizdinga latviška upe, o kartu aplankykite ir turistams skirtus įdomius Latvijos objektus.
Kita puiki alternatyva – tai baidarių kelionės po Lenkiją. Šioje šalyje kelionės baidarėmis ypač populiarios. Čia daug vaizdingų maršrutų, graži gamta ir tinkamai sutvarkyta infrastruktūra, puikiai įrengti paplūdimiai, čia nesunkiai išsinuomosite vandens sporto inventorių. O plaukdami baidarėmis pasieksite ir aplankysite tokias vietas, kurias būtų sunku pasiekti pėsčiomis. Tad baidarės – tikrai puikus būdas susipažinti su šiuo kraštu.
Lenkijos teritorijoje yra daugiau kaip 2000 įvairaus sudėtingumo upių trasų. Viena populiariausių Lenkijos baidarių trasų – tai Krutynės upe Mozūruose. Krutynės upės ilgis apie 100 km, ji prateka pro daugybę vaizdingų ežerų ir ežerėlių, kurie irgi sujunti kanalais ar upėmis, apsupti miškų. Tad vasarą atostogaujantys ypač mėgsta Mozūrus. Be to šiame regione nemažai lankytinų architektūrinių paminklų ir meno kūrinių. Pakeliui rasite įvairių užeigų, kuriose mėgsta sustoti vandens turistai.
Kiti populiarūs Lenkijos baidarių keliai: Brdos upe, Radunės upe, Dravos upe arba Suvalkų krašto upėmis. Suvalkuose populiarūs šie maršrutai: Juodąja Ančia, Rospuda, Seina, Šešupe ir Augustavo kanalu. Keliaudami Seino ir Šešupės upėmis mėgausitės natūralia gamta, žmogaus nesugadinta aplinka. Rospuda maršrutas vingiuoja vaizdingu Rospudos slėniu. O štai Juodoji Ančia yra didžiausia Suvalkų upė, įtekanti į Nemuną, jos ilgis yra apie 140 km, 108 km vingiuoja Lenkijos teritorija. Upė išteka Lenkijoje, Vižainyje, netoli yra aukščiausia Sūduvos kalva – Ravelių kalnas. Juodoji Ančia teka per Ančios ir Vygrio ežerus, o prie Baltarusijos sienos susijungia su Augustavo kanalo sistema. Augustavo kanalas – tai XIX amžiaus vandens kelias, priskiriamas prie pasaulio techninio paveldo. Jeigu plauksite Juodąja Ančia ir Augustavo kanalu, tai jūsų kelionė drieksis didžiausiu to regiono miškų kompleksu – Augustavo giria. Tai yra viena gražiausių Europos vandens trasų.