Jurine zvejyba NorvegijojeLyginant su kitomis Europos šalimis, Norvegija turi nepaprastai geras galimybes žvejybai. Pagrindinis privalumas yra švarus vanduo ir išskirtinė gamta. Zvejyba upėse ir ežeruose reikalauja specialaus leidimo, dėl to mes sutelkiame dėmesį į jūrinę žvejybą.
Norvegijos gėluose vandenyse yra randama daugiau nei 30 žuvų rūšių, o jūroje gyvena keli šimtai rūšių. Norvegijos pakrantė yra labai ilga, apie 21 000 kilometrų, o jeigu dar pridėtume visų salų pakrančių ilgius, tai siektų apie 55 000 kilometrų. Teigiama, kad kiekviename kilometre vidutiniškai yra viena gera žvejybos vieta. Kaip suprantate, šiose pakrantėse visiems užteks vietos, kas nori pažvejoti.
Nesvarbu nuo kur žvejosite, nuo kranto ar iš valties, yra daugybė vietų kur galite pagauti įvairių rūšių žuvies. Norite sunkios ir „kovingos“ žūklės? Tuomet skumbrių ir ledjūrio menkių (saidų) žvejyba yra kaip tik Jums. Jeigu labiausiai rūpi žuvies svoris – gaudykite menkes. Jeigu norite išbandyti netradicinę vakarienę, turėtumėte pamėginti pagauti retesnių žuvų, kaip pavyzdžiui plekšnių.

Žvejybos technikos

Dirbtiniai jaukai

Dirbtinių jaukų tikslas yra išprovokuoti žuvį ir griebti kažką primenančio mažą žuvį ar kitokį grobį. Ši žvejybos rūšis gali būti naudojama tiek nuo kranto, tiek iš valties. Jūs nusprendžiate, ar žuvis yra arti jūros dugno, ar greičiau sekliuose vandenyse.
Žvejyba su dirbtiniais jaukais gerai tinka plėšrioms žuvims, kaip ledjūrio menkėms, menkėms ar skumbrėms. Sunkiau yra pagauti žuvis, kurios gyvena arčiau dugno ir maitinasi krevetėmis. Tačiau, plekšnės, paprastosios vilkžuvės ar menkės gali taip pat kartais užkibti ant dirbtinio jauko.
Šios rūšies žvejybos įranga yra atitinkamai paprasta. Viskas ko Jums reikia tai meškerė, ritė ir keli dirbtiniai jaukai. Yra daugybė rūšių dirbtinių jaukų, kurie skiriasi dydžiu, forma, medžiaga ir spalva. Kitos naudojamos medžiagos yra oda ir mediena – tokie jaukai vandenyje juda daug natūraliau nei metaliniai.
Taip pat dirbtinius jaukus populiaru naudoti  ant kelių kabliukų vienu metu, dažniausiai su dirbtinėmis muselėmis ar odiniais jaukais. Tokie daugybiniai kabliukai yra tinkami žvejojant žuvis, kurios plaukioja būriais, kaip skumbrės ar ledjūrio menkės.

Natūralus jaukas

Pasirinktas jaukas turėtų atsiduoti maisto kvapu, nes žuvys turi gerai išlavintą kvapo jausmą. Ši jauko rūšis tinkama visoms jūros žuvims ir dėl to, daugeliu atvejų, tai yra efektyviausias žvejybos metodas.
Natūralaus jauko pasirinkimas yra labai platus. Populiariausia yra žuvis, tarp kurių yra skumbrės ir silkės. Skumbrės turi labai stiprų kvapą, nes jos riebi mėsa išskiria stiprų aromatą vandenyje, taip pritraukiant kitas žuvis, ypač menkes.
Natūralūs jaukai gali būti naudojami tiek visi kartu, tiek ir po vieną. Krevetės yra kitas efektyvus jaukas daugeliui žuvų rūšių, o geriausia plekšnėms ir kitoms jūros dugno žuvims.
Kiti natūralūs jaukai būtų sepijos, krabai, moliuskai, midijos, ir įvairių rūšių kirmėlės. Jeigu nesate nusiteikęs ieškoti šviežių kirmėlių, specialiose parduotuvėse galite nusipirkti dirbtinių ar konservuotų kirmėlių.

Žvejyba su musele

Ši žvejybos technika išpopuliarėjo tarp jūrinės žvejybos žvejų Norvegijoje per paskutiniuosius kelerius metus. Žvejyba su musele efektyviausia yra jūros upėtakių žūklėje. Tačiau, su musele galite taip pat pagauti menkes, ledjūrio menkes, skumbres, o jeigu lėtai užmesite muselę į jūros dugną, galite pagauti tokių žuvų, kaip juodalopės menkės, jūrų gaidį ar merlangą.
Pagrindinis žvejybos su musele skirtumas tarp gėlavandenių vandenų ir jūrinės žūklės yra tai, kad muselė stovės ant vandens žvejojant gėlavandeniuose vandenyse, o jūroje ji nuskęs kelis metrus į gylį. Vabzdžių imitacijos praranda savo populiarumą. Jų vietą užima spalvingos odinės muselės. To priežastis yra ta, kad naujos odinės muselės laisviau juda vandenyje ir dėl to pritraukia daugiau žuvų.
Norvegijoje yra daugybė vietų, kurios gali pasigirti nepaprastomis žūklės galimybėmis. Šios šalies vandenyse knibždėte knibžda šimtai įvairių žuvų rūšių. Žvejyba šiose vietose yra ne tik neįkainojama patirtis, bet ir visų žvejų svajonė.

1 thought on “Jūrinė žvejyba Norvegijoje – kokia ji?

  1. Kasmet vyras keliauja i zvejyba Norvegijoje. Beje patogiausias budas keliauti keltu ir visada uzsisakinejam is keltai.eu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *