Keliones automobiliu renkasi vis mažiau žmonių, tai atskleidė Europos Sąjungos šalyse atliktas tyrimas kuriame paaiškėjo kad per 5 pastaruosius metus tokiu būdų keliaujančių žmonių sumažėjo iki 43 procentų. Tyrimas parodė kad keliauti automobiliu žmonės linkę tik trumpais ir vietiniais atstumais t.y. 100-500 kilometrų spinduliu aplink savo namus. Kelionės atstumai gali būti didesni tik tokiu atveju jei yra galimybė dalį kelionės praleisti kelte. Kokias išvadas galime daryti iš šių statistinių duomenų? Ar kaina yra lemiamas faktorius apsisprendžiant kiek toli keliausime?
Žmonės planuojantys atostogas iš anksto renkasi kelionę lėktuvu jei važiuoti iki kelionės tikslo užtrunka ilgiau nei dvi dienas. Laimėję laiko jie nežino kiek vertingos patirties ir įdomių vietų neaplanko. Vienas trumpiausių maršrutų kuriam užtenka 7-10 dienų yra kelionė į Suomiją pro Latviją, Estiją. Kadangi šios šalys yra nedidelio ploto, lankytinos vietos yra šalia viena kitos ir vienai šaliai skiriant 3 dienas to turėtų užtekti vieną dieną skiriant susipažinti su sostine ir kitas dienas keliauti po apylinkes ir kadangi Ryga, Talinas ir Helsinkis yra šalia Baltijos jūros aplankysite pajūrį.
Kita populiari kelionių kryptis yra Skandinavija. Kadangi Švedija ir Norvegija yra didelės šalys per trumpą laiką norint pamatyti daug rekomenduojama planuoti apvažiuoti tik vidurio ir pietų regionus. Šios šalys sužavės laukine gamta ir įspūdingais apylinkių vaizdais, būtent tuomet suprasite kad tik automobilis yra vienintelė transporto priemonė keliauti po šias šalis. Kelionę palengvina tai kad reikia nuvažiuoti tik iki artimiausio uosto Ventspilyje ar Rygoje ir iki Švedijos kelsitės keltu ir nereikės vairuoti.
Kelionei automobiliu į vidurio Europą reikia skirti daugiau laiko. 2 savaičių turėtų užtekti aplankyti Čekiją, Slovakiją, Vengriją ir Austriją. Didelėms šalims tokioms kaip Lenkija, Vokietija geriausia sudaryti atskira kelionės planą nes atstumai tarp miestų yra dideli nors ir susiekimas greitkeliais yra geras.