siuntos

Jeigu popierinių laiškų ir atvirukų siuntimas paštu tampa retenybe, tai štai siuntų siuntimas įgauna vis didesnį pagreitį. Vadinamoji technologijų era sparčiai diktuoja savo sąlygas. Šiuo metu siuntiniams siųsti yra begalė įvairių savo paslaugas siūlančių kurjerių tarnybų, paštas, paštomatai bei kiti tarpininkai-vežėjai. Kiekvienas žmogus tikriausiai yra bent kartą siuntęs kažkokį siuntinį. Jeigu tai daroma retai arba pirmą kartą, neretai susiduriama atrodytų su itin paprastu dalyku – kaip ir kur turi būti užrašomi adresato duomenys.

Nepriklausomai nuo to, siunčiamas siuntinys ar vokas, labai svarbu teisingai jį adresuoti. Svarbu paminėti, kad siunčiant siuntą reikia nurodyti ne tik gavėjo, bet ir siuntėjo duomenis. Kad siuntai nepasiekus adresato dėl neteisingai nurodytų duomenų, būtų galima ją sugrąžinti siuntėjui. Pagal statistinius duomenis beveik dvi iš dešimties siuntų yra adresuojamos neteisingai. Neretai pasitaiko atvejų, kai ranka užrašyti duomenys yra neįskaitomi. Galima drąsiai sakyti, kad pasaulį užvaldžiusi technologijų era, todėl siunčiant siuntinį geriausia visus duomenis atspausdinti spausdintuvu.

Kokius duomenis pateikti ir kaip teisingai juos užrašyti?

Vienareikšmiškai būtina teisingai užrašyti siuntos gavėjo bei siuntėjo adresus, jeigu reikalinga užpildyti ir kitus, pavyzdžiui muitinei reikalingus dokumentus, ir juos atspausdinti. Labai svarbu nurodyti ir kontaktinius telefono numerius, kad prieš pristatydamas siuntą kurjeris galėtų paskambinti ir informuoti gavėją apie siuntos atvežimo laiką. Jei siuntinys siunčiamas į užsienį, šalies pavadinimą reikia nurodyti užsienio kalba. Pavyzdys, kaip teisingai užpildyti duomenis:

Vardenis Pavardenis

Gatvės pavadinimas, Namo-Buto nr.

Pašto kodas, Rajonas, Miestas

Šalis (užsienio kalba, jei siunčiama į užsienį)

Telefono numeris

Šią atspausdintą informaciją taip pat reikia tinkamai pritvirtinti ant siuntinio. Ją užklijuoti gerai matomoje vietoje taip, kad transportavimo metu nenuplyštų, nenukristų, todėl geriausia tvirtinti ne klijais, o lipnia juosta arba atspausdinti ant lipnaus popieriaus.

Patarimais dalinasi Siuskpigiau.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.