Norite išmaišyti visą pasaulį? Svajojate leistis į ne vieną mėnesį trunkančią kelionę, kurios metu patirtumėte daugybę nepamirštamų nuotykių? Visa tai yra įmanoma kiekvienam iš mūsų, tačiau jei norime, kad keliauti mums būtų lengviau ir sėkmingiau, turėtume pasinaudoti patyrusių keliautojų pateikiamais patarimais, kartu išvengiant ir tų pačių klaidų kartojimo.

Nepersistenkite planuodami

Viena iš pirmųjų pamokų, kurią jūs išmoksite keliaudami – tai yra jūsų kelionės planų pasikeitimas. Tai reiškia, kad nėra jokios būtinybės pernelyg daug planuoti. Juolab, kad savo kelionėse mes turėtume sau suteikti daugiau laisvės, neįsprausdami savęs į labai griežtus rėmus. Keliaujame tam, kad atsigautume, pailsėtume ir patirtume daug neišdildomų įspūdžių, o ne tam, kad kruopščiai ir atsakingai įgyvendintume kiekvieną savo iš anksto sudaryto plano punktą.

Įsigykite kelionių draudimą

Žinoma, vykstant atostogauti niekas niekuomet nenori nė pagalvoti apie dideles problemas, tokias kaip pavogtas kelioninis bagažas ar užklumpančios rimtos ligos. Tačiau jei jūs tokių problemų kilimo tikimybę ignoruosite ir į visą tai užsimerksite, galiausiai galite labai pasigailėti, kuomet suprasite, kad vien dėl to, jog jūs neįsigijote kelionių draudimo, turėsite patirti didžiulius finansinius nuostolius. Todėl jei norite, kad jūsų kelionė būtų sėkmingesnė ir jums nereikėtų pergyventi dėl to, kas gali netikėtai nutikti, būtinai įsigykite kelionių draudimą.

Nesibaiminkite vietinio maisto

Labai dažnai nepatyrę keliautojai baiminasi paragauti vietinio maisto, tačiau nepamirškite, kad jei vietiniai gyventojai jį valgo ir tai sudaro jų kasdienės mitybos raciono dalį, tokį maistą valgyti yra saugu. Be to, tik tokiu būdu jūs galėsite suprasti, kaip atrodo vietinė virtuvė ir kokiais ypatingais skoniais ji pasižymi. Juolab, kad jau ne pirmus metus visame pasaulyje labai sparčiai populiarėja gastronominis turizmas, todėl jei leidžiatės į kelionę po pasirinktą užsienio šalį, būtinai paragaukite ir vietinio maisto.

Kas svarbiausia – turėkite su savimi

Keliaudami įprastai turime bent keletą lagaminų ar kelioninių krepšių, todėl labai svarbu nepamiršti, kad patys svarbiausi daiktai visuomet turėtų būti nešiojami su savimi. Niekuomet negalite žinoti su kokiais nemalonumais jums teks susidurti savo kelionės metu – pradingęs kelioninis bagažas, vagystė ar kt. Jei savo rankiniame bagaže jūs turėsite visus svarbiausius daiktus – pradedant asmens tapatybės dokumentais ir baigiant pinigais, net ir nutikus minėto pobūdžio problemoms, nejusite pernelyg didelio streso.

Paso kopijos – būtinos

Jei leidžiatės į kelionę, su savimi turite pasiimti ne tik pasą arba asmens tapatybės kortelę (ir kitus svarbius asmeninius dokumentus), tačiau ir tokių svarbių dokumentų kopijas. Veiksmingiausia, jei jūs turėsite tiek skaitmenines, tiek ir popierines dokumentų kopijas. Tai užtikrins, kad net ir praradus dokumentus, galėsite lengvai išspręsti atsiradusius nepatogumus.

Nepamirškite fotoaparato ir kameros

Šiandien tuo pasirūpinti yra gerokai lengviau nei anuomet, kadangi dažniausiai fotoaparatą ir kamerą mes turime savo išmaniajame telefone. Tačiau net jei jūs planuojate savo kelionės akimirkų įamžinimui naudoti išmanųjį telefoną, kurio niekuomet nepaleidžiate iš savo rankų, nepamirškite su savimi į kelionę pasiimti ir įkroviklio (o geriausia, jei turėtumėte bent du). Tai užtikrins, kad niekuomet nesusidursite su išsekusia savo išmaniojo telefono baterija.

Išmokite keletą žodžių užsienio kalba

Visuomet yra rekomenduojama prieš leidžiantis į kelionę pasidomėti ne tik vietine kultūra, tradicijomis ir papročiais, tačiau taip pat išmokti ir keletą žodžių užsienio kalba. Kartais net ir vos kelių elementarių bei bazinių žodžių mokėjimas užtikrina, kad jūs sulauksite labai operatyvios pagalbos ir į jus bus žvelgiama kur kas palankiau.

Daugiau: BC.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.