Pirmyn į kelionę…su vežimėliu!

vežimėliaiPirmiausia norime dar pakeliauti, pasaulio pamatyti. Tai – vienas populiariausių atsakymų į klausimą, kodėl neskubama su šeimos pagausėjimu. Žmonės, iki šiol gyvenę aktyvų gyvenimą, kūdikį neretai tapatina su savotišku stabdžiu. Aišku, kardinalios permainos neišvengiamos (sudie, nerūpestingos šėlionės klube iki paryčių), tačiau tai nereiškia, jog artimiausius metus būsite priversti užsidaryti tarp keturių sienų. Šeimos su mažais vaikais keliauja. Ne tik iki parduotuvės ar senelės kaime – išmaišoma visa Lietuva ir net kitos pasaulio šalys. Kelionė su mažyliu neretai priverčia tą pačią vietą pamatyti kitomis akimis – galte likti maloniai nustebinti. Tiesa, norėdami išvengti galimų nesusipratimų, kelionės pasiruošimui teks skirti daugiau laiko – neužteks vakare įsimesti kelis rūbus į lagaminą. Vykstant į išvyką su vaiku, apgalvota turi būti kiekviena smulkmena – tiek vežimėliai į kelionę, tiek klimato ypatumai galutiniame tiksle.

Vienas aktualiausių klausimų – kokio amžiaus mažylis jau yra pasiruošęs kelionei? Medikai bei analogišką patirtį turintys tėvai teigia, jog su trijų mėnesių sulaukusiu kūdikiu galima drąsiai leistis į kelionę. Toko amžiaus vaikas jau turi tam tikrą nusistovėjusį gyvenimo ritmą,o ir tėvai apsipratę su naujuoju savo vaidmeniu. Tiesa, specialistai primytinai rekomenduoja vengti krašutinumų klimato atžvilgiu: per didelė kaitra, šaltis ar drėgmė mažyliui taps kančia, kurią šis išreikš širdį draskančia ir pailsėti neleidžiančia rauda.

Didžiausiu galvos skausmu tampa vežimėliai – jei kasdien naudojamą vos pajėgiama užtempti laiptais į viršų, nerimas ima tik pagalvojus apie laukiančius vargus kelionėje…Visų pirma turite išsiaiškinti, kokius reikalavimus vežimėlių atžvilgiu turi jūsų vežėjas (skrendant lėktuvu). Kai kurios skrydžių bendrovės suteikia galimybę tam tikrą kiekį kūdikių bagažo (į šį įeina ir vežimėliai) kiekį vežtis nemokamai, kitos tai apmokestina papildomai. Vežimėlį galite palikti prie bagažo registracijos langelio, tačiau galite tai padaryti ir prieš pat įlipimą į lėktuvą – darbuotojai mielai šį padės į bagažo skyrių. Tokiu atveju nesunkiai įveiksite atstumus, kurie oro uoste neretai būna gana nemaži, o mažylis, laukdamas skrydžio, galės patogiai nusnausti.

Dažnos šeimos turimas vežimėlis transformeris kasdien yra patogus ir praktiškas naudoti, tačiau išvykos metu gali sukelti nemažai nepatogumų. Jei kelionės – ne vienkartinis epizodas, tačiau jūsų gyvenimo būdas, naudinga būtų pagalvoti apie vežimėlio skėtuko įsigijimą. Tokio tipo vežimėliai yra itin lengvi, patogiai susilanksto, apačioje turi krepšelį, skirtą susidėti daiktams bei stogelį, apsaugantį nuo saulės ir lietaus. Jei vaikas dar mažai, rinkitės vežmėlį, turintį pilnai gulimą padėtį.

Globalizacija – šiandien visiškai natūralus procesas, tad vaiko supažindinimas su supančiu pasauliu turėtų būti pradedamas kuo anksčiau. Nesibaiminkite, jog išvykos taps kančia kūdikiui bei jums: tinkamai parinktas vežimėlis, sukrautas bagažas, suplanuotas maršrutas garantuoja malonius įspūdžius.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *