Keletas praktiškų gairių jūsų nepamirštamoms kelionėms

Norite išmaišyti visą pasaulį? Svajojate leistis į ne vieną mėnesį trunkančią kelionę, kurios metu patirtumėte daugybę nepamirštamų nuotykių? Visa tai yra įmanoma kiekvienam iš mūsų, tačiau jei norime, kad keliauti mums būtų lengviau ir sėkmingiau, turėtume pasinaudoti patyrusių keliautojų pateikiamais patarimais, kartu išvengiant ir tų pačių klaidų kartojimo.

Nepersistenkite planuodami

Viena iš pirmųjų pamokų, kurią jūs išmoksite keliaudami – tai yra jūsų kelionės planų pasikeitimas. Tai reiškia, kad nėra jokios būtinybės pernelyg daug planuoti. Juolab, kad savo kelionėse mes turėtume sau suteikti daugiau laisvės, neįsprausdami savęs į labai griežtus rėmus. Keliaujame tam, kad atsigautume, pailsėtume ir patirtume daug neišdildomų įspūdžių, o ne tam, kad kruopščiai ir atsakingai įgyvendintume kiekvieną savo iš anksto sudaryto plano punktą.

Įsigykite kelionių draudimą

Žinoma, vykstant atostogauti niekas niekuomet nenori nė pagalvoti apie dideles problemas, tokias kaip pavogtas kelioninis bagažas ar užklumpančios rimtos ligos. Tačiau jei jūs tokių problemų kilimo tikimybę ignoruosite ir į visą tai užsimerksite, galiausiai galite labai pasigailėti, kuomet suprasite, kad vien dėl to, jog jūs neįsigijote kelionių draudimo, turėsite patirti didžiulius finansinius nuostolius. Todėl jei norite, kad jūsų kelionė būtų sėkmingesnė ir jums nereikėtų pergyventi dėl to, kas gali netikėtai nutikti, būtinai įsigykite kelionių draudimą.

Nesibaiminkite vietinio maisto

Labai dažnai nepatyrę keliautojai baiminasi paragauti vietinio maisto, tačiau nepamirškite, kad jei vietiniai gyventojai jį valgo ir tai sudaro jų kasdienės mitybos raciono dalį, tokį maistą valgyti yra saugu. Be to, tik tokiu būdu jūs galėsite suprasti, kaip atrodo vietinė virtuvė ir kokiais ypatingais skoniais ji pasižymi. Juolab, kad jau ne pirmus metus visame pasaulyje labai sparčiai populiarėja gastronominis turizmas, todėl jei leidžiatės į kelionę po pasirinktą užsienio šalį, būtinai paragaukite ir vietinio maisto.

Kas svarbiausia – turėkite su savimi

Keliaudami įprastai turime bent keletą lagaminų ar kelioninių krepšių, todėl labai svarbu nepamiršti, kad patys svarbiausi daiktai visuomet turėtų būti nešiojami su savimi. Niekuomet negalite žinoti su kokiais nemalonumais jums teks susidurti savo kelionės metu – pradingęs kelioninis bagažas, vagystė ar kt. Jei savo rankiniame bagaže jūs turėsite visus svarbiausius daiktus – pradedant asmens tapatybės dokumentais ir baigiant pinigais, net ir nutikus minėto pobūdžio problemoms, nejusite pernelyg didelio streso.

Paso kopijos – būtinos

Jei leidžiatės į kelionę, su savimi turite pasiimti ne tik pasą arba asmens tapatybės kortelę (ir kitus svarbius asmeninius dokumentus), tačiau ir tokių svarbių dokumentų kopijas. Veiksmingiausia, jei jūs turėsite tiek skaitmenines, tiek ir popierines dokumentų kopijas. Tai užtikrins, kad net ir praradus dokumentus, galėsite lengvai išspręsti atsiradusius nepatogumus.

Nepamirškite fotoaparato ir kameros

Šiandien tuo pasirūpinti yra gerokai lengviau nei anuomet, kadangi dažniausiai fotoaparatą ir kamerą mes turime savo išmaniajame telefone. Tačiau net jei jūs planuojate savo kelionės akimirkų įamžinimui naudoti išmanųjį telefoną, kurio niekuomet nepaleidžiate iš savo rankų, nepamirškite su savimi į kelionę pasiimti ir įkroviklio (o geriausia, jei turėtumėte bent du). Tai užtikrins, kad niekuomet nesusidursite su išsekusia savo išmaniojo telefono baterija.

Išmokite keletą žodžių užsienio kalba

Visuomet yra rekomenduojama prieš leidžiantis į kelionę pasidomėti ne tik vietine kultūra, tradicijomis ir papročiais, tačiau taip pat išmokti ir keletą žodžių užsienio kalba. Kartais net ir vos kelių elementarių bei bazinių žodžių mokėjimas užtikrina, kad jūs sulauksite labai operatyvios pagalbos ir į jus bus žvelgiama kur kas palankiau.

Daugiau: BC.lt

Noriu įsigyti laikrodį atostogoms!

laikrodisLaikrodžiai apibūdinami įvairiausiais epitetais. Jie gražūs, kai kurie sportiški, kiti elegantiški ir t. t. Dažnai žmogus turi vieną laikrodį ir segi jį kasdien, nepriklausomai nuo to, ar yra iškilminga proga, ar darbo diena, ar savaitgalis namie. Tačiau geriausias variantas – turėti keletą aksesuarų skirtingoms progoms. Labai tikėtina, kad ateityje tai taps tendencija. O jeigu jūs ieškote ko nors vasaros atostogoms, kokie turėtų būti kriterijai?

Išeinate iš biuro. Paskutinė darbo diena prieš atostogas atidirbta. Bus smagu išvykti, atsipalaiduoti kurorte, skirti laiką kam tik nori, bet ne darbui. Grįžę namo elegantiškus dalykiškus drabužius pakeičiate paprastesniais, nusisegate prabangų laikrodį ir pasiimate kitą – lengvą, galbūt spalvingą, gal su medžiagine ar silikonine apyranke…

Kodėl verta turėti ne vieną laikrodį? Priežastys įvairios, bet į visas nesigilinsime. Neprošal išskirti vaidmenų aspektą. Ne teatro ar kino vaidmenų. Tuomet kokių? Puikus pavyzdys – minėtas persikėlimas iš darbo į atostogas. Pradėjus atostogauti, padėjus laikrodį, su kuriuo einama į darbą, ir pasiėmus kitą, atsiribojama nuo biuro reikalų, tampa lengviau persiorientuoti, kad laikas atsipūsti.

Ar galima teigti, kad laikrodžiai padeda susireguliuoti dienos režimą? Šis teiginys atrodo logiškas. Atsižvelgiant į skirtingą aplinką ir laikrodžiai gali būti vis kitokie. Žinoma, kai kurie gamintojai pasistengia sukurti kuo universalesnius aksesuarus – ir elegantiškus, ir kartu žaismingus, tinkamus tiek darbe, tiek pobūvyje, tiek leidžiant laiką kurorte. Bet jei norisi maksimaliai persiorientuoti ir atlaisvinti mintis nuo biuro veiklos, o vėliau kaip tik susikaupti ir atlikti reikiamas užduotis įmonėje, tai laikrodžių kaitaliojimas yra dėmesio vertas įprotis.

Kokie laikrodžiai labiausiai išskirtini kalbant apie atostogas? Priklauso nuo pomėgių. Pavyzdžiui, jei planuojama su laikrodžiu maudytis, tai svarbu atkreipti dėmesį į atsparumo vandeniui rodiklius. Jei ieškoma kuo stilingesnio varianto, kuo spalvingesnio aksesuaro, turėtų patikti ryškios medžiaginės apyrankės. Kad ir kokie norai, šiuolaikinėje rinkoje aksesuarų pasiūla nuostabi. Tiek daug įvairių produktų, kad rinkis nors ir pagal smulkiausius kriterijus.

O kaipgi kainos? Ar laisvalaikio laikrodžiai turėtų būti pigesni už tuos, kurie naudojami iškilmingomis progomis? Rinka įdomi dėl itin plačių kainų ribų, todėl atsakymo į šį klausimą nepateiksime. Kiekvienas atvejis individualus, tad ir laikrodžių vertė nevienoda.

Verta paminėti, kad ieškant laisvalaikiui skirtų laikrodžių vis daugiau randama išmaniųjų. Neaišku, kokią rinkos dalį ilgainiui išsikovos šie modernūs produktai, bet populiarėjimas akivaizdus. Neretai teigiama, kad klasikinis laikrodis yra geresnis pasirinkimas, ypač kalbant apie eleganciją, tačiau ir išmaniųjų aksesuarų gamintojai nesnaudžia, stengiasi pasiūlyti šį tą stilingo, daugiafunkcinio.

Laikrodžio pasirinkimas nėra labai greitas, nes visuomet norisi atrasti tokį, kuris atitiktų visus poreikius, ar tai būtų darbas, ar atostogos.