knygosKeliaujant atostogauti daugelis žmonių su savimi ima kažką paskaityti. Tai pastebi ir pardavėjai, kurie prižiūri parduotuves, kuriose parduodamos knygos internetu. Jų teigimu, vasaros ir žiemos atostogų metu jų pardavimai itin padidėja, nes žmonės dažnai neįsivaizduoja kelionės be knygos. Nežinantiems ką pasirinkti, pateikiame knygų trejetuką, kurias tikrai verta pačiupti į kelioninį lagaminą.

Ricard Bach “Džonatanas Livingstonas Žuvėdra” – 2000. Turbūt visuotinai kelionėms tinkama pripažinta knyga jau daug metų yra perkama daugelio keliautojų į įvairius kraštus. Tai nedidelė knygelė, kuri dėl savo formato ir puikiai tinka kelionei. Tačiau nedideliame leidinuke keliautojas ras tinkamą nuotaiką, gvildenamus amžinuosius prasminius klausimus, galų gale kelis atsakymus į kamuojančius klausimus, svarbius pasvarstymus. Knygoje pasakojama apie kiekvieno žmogaus viduje slypintį nenumaldomą laisvės troškimą ir tobulybės siekį. Pagrindine knygos niša tampa noras pasipriešinti tradicijoms stereotipams ir pajusti skrydžio palaimą. Kaip tai jaučia žuvėdros, skraidančios virš bangų. Knygoje vaizduojamas jaunasis Džonatanas yra tarsi įkalintas stereotipinėje visuomenėje, kur smerktinas bet koks pasipriešinimas, kur visi turi savo pareigas ir privalo jų laikytis. Laisvės ir pažinimo viliojamas vaikinas patiria vidinę kovą, užgauliojimus, bausmes. Tremties akivaizdoje ir nelaisvės gniaužtuose vaikinas auga ir tobulėja, kol galiausiai, patiria išsvajotą skrydžio palaimą. Tai knyga, visą kelionę Jūs lydėsianti švelnia romantika ir pripildanti vidų naujų idėjų, siekių, teigiamų emocijų, paskatinimo veikti.

Paulo Coelho "Zahiras"Paulo Coelho “Zahiras” – 2005. Tai autorius, be išimties dažnai tinkantis tapti kelionių gidu. Jo knygos internetu yra ypač populiarios, o kelionėje jos dažnai atranda puikią vietą keliautojų kasdienybėje ir mintyse. Ši knyga gal kiek labiau moteriška, tačiau puikiai tinkanti ir vyrams, ieškantiems klausimų į tai, kodėl žmonės vieni kitus palieka, kur slypi tikroji meilė ir ką gali reikšti nepatyrimo jausmas. Nuolat dvasingumo temas gvildenantis autorius pasakoja vyro istoriją, kurį paliko žmona. Ji tampa Zahiru – tuo, kas niekada neapleidžia palikto vyro minčių, neišleidžia jo iš buvusių santykių gniaužtų. Tai priverčia jį kovoti, stoti akistaton su savimi užduodant baisiausią vyrui klausimą – ar aš buvau geras sutuoktinis? Ieškodamas atsakymų ir savęs, jis susipažįsta su kitu vyru, kuris supranta daug daugiau, tačiau iki galo neatsako, kodėl žmona jį paliko. Tai tenka išsiaiškinti pačiam. Knygoje nežinios ir baimės kankinamas vyras patiria pačius įvairiausius išgyvenimus, nuo mistinės sektos iki bendravimo su valkatomis ir gebėjimo juos suprasti. Knygoje pagrindine niša tampa idėja, jog santykiai nepaleidžia žmonių tol, kol tarp jų nepadėtas taškas arba kažkam liko neatsakytų klausimų.

Vilija Navickaitė „Keturios kuprinės“ – 2013. Kėlionėms skirtos knygos internetu ar parduotuvėse dažnai yra susijusios su kelionėmis. Todėl neseniai pasirodžiusi kelionės dienoraščio tipo knyga yra puikus pasirinkimas atostogoms. Čia pateikiami keturi keliavimo stiliai: dviračiais, laivais, traukiniu ir autobusu. Ketvertas yra ir visoje knygos eigoje – čia būtent keturi draugai dalijasi savo istorijomis ir patarimais apie keliones Naujojoje Zelandijoje, Azijoje, Australijoje, Pietų Amerikoje ir Antarktidoje. Tai nuotaikingas ir energingas romanas, skirtas puikiai praleisti laiką. Dienoraščio stilius priartina skaitytoją prie visų pasakojimų, tačiau kartu ir neapsunkina, todėl neįpareigojanti knyga puikiai tinka kelionėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *