Liepoja pritraukia vis daugiau Lietuvos poilsiautojų

Liepoja

– Kur kitą vasarą atostogausime?, – klausia žmona.

– Aišku, prie Baltijos jūros! – atsakau.

– Tik jau ne Palangoje… – pradeda ji rodyti savo kaprizus, ir aš susimąstau:

– Tai kur tada?..

Yra trys variantai pailsėti prie Baltijos jūros – Gdanskas Lenkijoje, Palanga ir Šventoji Lietuvoje ir Jūrmala bei Liepoja Latvijoje. Iki Lenkijos toloka, tuo tarpu Liepoja nuo sostinės nutolusi per 400 kilometrų, o nuo Klaipėdos vos per 95 kilometrus. Automobiliu tai kelių valandų kelias. Lėktuvu skristi nelabai apsimoka, nes laikas, praleistas tūnant oro uoste bus didesnis, nei tiesioginė kelionė automobiliu. Juo labiau, kad tiesioginių skrydžių nėra. Autobusu galima ten nuvykti iš Klaipėdos.

Susisiekimas su šiuo Latvijos kurortu tikrai nėra sudėtingas, ypač žemaičiams, todėl kiekvienais metais jų čia važiuoja vis daugiau, ir daugiau.

Ką galima nuveikti Liepojoje?

Liepoja yra ne tik kurortinis miestas, bet ir svarbus uostas. Tai trečias pagal dydį Latvijos miestas su apie 100 000 gyventojų, neskaitant nuolatos atvykstančių turistų. Liepoja yra įsikūrusi Kurzemės regione, kuriam kažkada priklausė ir dalis Lietuvos pajūrio.

Liepoja turi nemažai įdomybių ir lankytinų vietų. Taigi, galima ne tik gulėti kopose ir degintis, ar maudytis kiek šiltesnėje, nei pas mus, Baltijos jūroje, bet ir kultūringai praleisti laiką. Viena iš lankytinų vietų – Karostos karinis miestelis, kuriame galima pamatyti jūros įtvirtinimus, žymųjį kalėjimą, tiltą, caro laikų architektūrinius paminklus.

Nuostabi gamta, šilta jūra ir tokio pat balto smėlio paplūdimiai Liepojoje traukia ne tik turistus iš Lietuvos, bet ir pačius latvius, bei rusus. Kaimynai estai taip pat čia užsuka, bet gana retokai. Lietuviai po truputį atranda šį kurortinį miestą, kuriame pailsėti galima tiek aktyviai, tiek tinginiaujant. Jauni ir pagyvenę poilsiautojai nesunkiai gali rasti sau tinkančių pramogų, kurių čia tikrai netrūksta.

Kiek kainuoja apsistoti Liepojoje?

4 miegamųjų vietų butas kainuoja 150 litų už parą. Taigi, kiek daugiau, nei 40 litų žmogui. Toks butas paprastai yra vos už kelių šimtų metrų iki jūros. Labai nebrangi ta nakvynė Liepojoje, kartais net pigiau, nei Lietuvoje. Dėl to apsimoka važiuoti poilsiauti šeimomis arba su draugų kompanija ir nuomotis apartamentus. Aišku, yra ir prabangių butų, taip pat ir nakvynės namų – viskas priklauso nuo to, kiek leisite sau.

Bet kuriuo atveju, tai nėra brangu, o užsienio šalyje pabuvoti visada verta.

Greičiausiai jau šią vasarą keliausime į Latviją. Liepoja laukia lietuvių, ypač kai Palanga nebegali jų sutalpinti…

2 komentarai

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *