Vienas gražiausių pietinės Italijos miestų

Baris ItalijaItalijos pietuose esantis Apulijos regionas garsėja vietinių svetingumu, įspūdingais paplūdimiais ir ramiu poilsiu už kurį, tiesa, turistams reikia mokėti kiek mažiau negu populiarioje Romoje ar Milane. Baris Italija – tai vienas garsiausių pietinės Italijos pussiasalyje įsikūrusių miestų. Pasak legendos, prieš daugybę metų, dar Antikos laikais šį miestą įkūrė Dedalo sūnus Japigas. Iš Graikų mitologijos Dedalas yra žinomas kaip gabiausias ir talentingiausias skulptorius bei architektas. Istorijoje sklaido legendos, kad būtent jis pirmasis pradėjo statyti įvairius architektūrinius kūrinius. Jo talentą perėmė ir jo sūnūs. Apie vieną iš jų, turbūt gerai žinote legendą – Dedalas ir Ikaras, kuris sudegė pakilęs per arti Saulės. Kad ir kaip bebūtų, nuostabaus grožio Italijos meistas Baris tebestovi iki šių dienų. Į jį paskutiniu metu vis labiau ima plūsti keliautojai. Baris (Italija) tampa vis populiaresne kelionių kryptimi.

Šiandien ne tik vietiniai, bet ir kiti Italijos gyventojai Barį vadina Šv. Mikalojaus miestu. Pavadinimas kilo ne veltui. Baryje esanti domininkonų ordino bazilika saugo šventojo Mikalojaus palaikus. Kaip teigiama vietinių legendose Šv. Mikalojus buvo pirmasis Kalėdų senelis, dalijęs nepasiturintiems maistą, rūbus, kitas mažas smulkmenas. Nors jis siejamas su Turkija (kurioje neva gimė), rašytiniuose šaltiniuose rašoma realus faktas: 1087 metais Šv. Mikalojaus palaikai iš Miros miesto Turkijoje buvo pagrobti ir nugabenti į pietų Italiją – Barį. Iki šios jo bazilikoje yra kremuotas šventojo kūnas.

Baris (Italija) – turi nedidelį, tačiau labai gražų miesto centrą, kuriame susipina įvairių epochų architektūros paminklai. Tiek Antikiniu, tiek gotikos stiliumi alsuojantis Bario centras sužavi net visko mačiusius keliautojus.

O kaip gi be vyno! Italija yra viena didžiausių vyno gamintojų bei vartotojų. Palankaus klimato šalyje klesti vynuogynai, ypač pietinėje pussiasalio dalyje, kur žemdirbystė aktyviai propaguojama ir šiomis dienomis. Užsukus į Barį nuodėmė neparagauti vietinių pagaminto vyno. Subrandintas Viduržemio jūros regiono gėrimas maloniai apsvaigins. Tikriems gurmanams patariama užsukti į vyno muziejų – gausybė baltojo, raudono, sausio ar saldaus vyno ir šalia jų patiekiamų užkandžių. Vargu, ar iš šio muziejaus norėsite greitai išeiti…

Šie bei daugelis kitų faktų apie Barį ne tik, kad sužavės, bet dar ir paskatins dar kartą sugrįžti tiek į miestą, tiek į pačią Romą.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *