Ar Lietuvoje populiarus medicininis  turizmas?

manksta

Lietuvoje populiarus mrdicininis turizmas, nes pacientams suteikiama galimybė derinti gydymą su pažintinėmis kelionėmis bet kurioje Europos šalyje. Ši turizmo rūšis nuosekliai plėtojama jau keletą metų, o lankytojų  srautas nuolat auga. Medicinos turizmas, dar vadinamas sveikatos turizmu. Įvairios medicinos įstaigos: privačios klinikos, sanatorijos Vilniuje, Kaune, Druskininkuose, Birštone šia veikla užsiima jau daug metų ir siūlo pasinaudoti teikiamomis paslaugomis. Daugiausiai šiuo metu medicinos turistų atvyksta iš Rusijos, Ukrainos, Latvijos. Vis daugiau jų sulaukiama ir iš Vakarų šalių- Skandinavijos, Didžiosios Britanijos.

Kokios mūsų šalies medicinos teikiamos paslaugos labiausiai domina užsieniečius?

Europos šalių gyventojai dažniausiai kreipiasi išsamaus profilaktinio sveikatos būklės ištyrimo, neinvazinės širdies ligų diagnostikos, akių opercijų, ortopedinių operacijų, plastinės chirurgijos, odontologinių paslaugų. Emigrantai  iš Lietuvos renkas mūsų medikus dėl didesnio pasitikėjimo jais, eilių nebuvimo ir palankių įkainių.

Ar paslaugų poreikis keičiasi pagal metų laikus?

Pacientų, atvykstančių iš užsienio medicinos paslaugų, padaugėja prieš Kalėdas ar Velykas. Tai dažniausiai išeiviai išLietuvos,, gyvenantys ir dibantys Jungtinėje Karalystėje, airijoje, Švedijoje, Ispanijoje. Medicinos turizmas skirtingai nuo daugumos kitų turizmo rūšių neturi didelių pikų vasrą ir sumažėjimų žiemą.

Kada atliekama veido plastinė operacija?

Plastinė operacija atliekama jeigu  pacientas pageidauja koreguoti: vokų plastiką, atlėpusių ausų korekciją, lūpos pakelimo operaciją, kaktos ir antakių pakėlimą, smakro kėlimą, kaklo patempimą, riebalų persodinimą, veido ir kaklo patempimą siūlais.

Akių- vokų korekcija

Akių vokų operacija dažniausiai atliekama vyresnio amžiaus žmonėms. Natūralus senėjimo procesas, patirti emociniai išgyvenimai, stresas ir kitos emocinės ar fizinės priežastys lemia, kodėl apie akis vis labiau susiraukšlėja oda, maišeliai po akimis, sunkūs ir nukarę vokai sudaro pavargusio žvilgsnio įspūdį.

Nosies plastinė operacija

Nosis- tai centrinė veido struktūra, todėl jos deformacijos yra ypač pastebimos. Deformacijos gali būti įgimtos arba įgytos. Nosies deformacijos korekcijai gali būti atliekama uždara arba atvira plastika. Dažnai kartu būna ir funkciniai kvėpavimo ar uoslės sutrikimai.

Kaip teisingai adresuoti siuntą?

siuntos

Jeigu popierinių laiškų ir atvirukų siuntimas paštu tampa retenybe, tai štai siuntų siuntimas įgauna vis didesnį pagreitį. Vadinamoji technologijų era sparčiai diktuoja savo sąlygas. Šiuo metu siuntiniams siųsti yra begalė įvairių savo paslaugas siūlančių kurjerių tarnybų, paštas, paštomatai bei kiti tarpininkai-vežėjai. Kiekvienas žmogus tikriausiai yra bent kartą siuntęs kažkokį siuntinį. Jeigu tai daroma retai arba pirmą kartą, neretai susiduriama atrodytų su itin paprastu dalyku – kaip ir kur turi būti užrašomi adresato duomenys.

Nepriklausomai nuo to, siunčiamas siuntinys ar vokas, labai svarbu teisingai jį adresuoti. Svarbu paminėti, kad siunčiant siuntą reikia nurodyti ne tik gavėjo, bet ir siuntėjo duomenis. Kad siuntai nepasiekus adresato dėl neteisingai nurodytų duomenų, būtų galima ją sugrąžinti siuntėjui. Pagal statistinius duomenis beveik dvi iš dešimties siuntų yra adresuojamos neteisingai. Neretai pasitaiko atvejų, kai ranka užrašyti duomenys yra neįskaitomi. Galima drąsiai sakyti, kad pasaulį užvaldžiusi technologijų era, todėl siunčiant siuntinį geriausia visus duomenis atspausdinti spausdintuvu.

Kokius duomenis pateikti ir kaip teisingai juos užrašyti?

Vienareikšmiškai būtina teisingai užrašyti siuntos gavėjo bei siuntėjo adresus, jeigu reikalinga užpildyti ir kitus, pavyzdžiui muitinei reikalingus dokumentus, ir juos atspausdinti. Labai svarbu nurodyti ir kontaktinius telefono numerius, kad prieš pristatydamas siuntą kurjeris galėtų paskambinti ir informuoti gavėją apie siuntos atvežimo laiką. Jei siuntinys siunčiamas į užsienį, šalies pavadinimą reikia nurodyti užsienio kalba. Pavyzdys, kaip teisingai užpildyti duomenis:

Vardenis Pavardenis

Gatvės pavadinimas, Namo-Buto nr.

Pašto kodas, Rajonas, Miestas

Šalis (užsienio kalba, jei siunčiama į užsienį)

Telefono numeris

Šią atspausdintą informaciją taip pat reikia tinkamai pritvirtinti ant siuntinio. Ją užklijuoti gerai matomoje vietoje taip, kad transportavimo metu nenuplyštų, nenukristų, todėl geriausia tvirtinti ne klijais, o lipnia juosta arba atspausdinti ant lipnaus popieriaus.