Lietuva Danija – dėmesio vertas maršrutas

Lietuva DanijaApie Daniją turbūt teko girdėti nemažai pasakojimų, istorijų. Šiame straipsnyje pateiksime keletą informacijos faktų, kurie gama trumpai, tačiau išsamiai apibūdina pačią Danijos kraštovaizdį, lankytinus objektus ir turizmo politiką. Keliaujant maršrutu Lietuva Danija galite pasiruošti dideliems įspūdžiams. Ne veltui didysis pasakų tėvas J.Ch. Andersenas yra kilęs iš Danijos Ši šalis pilna stebuklų ir paslapčių. Kelionė turėtų būti įdomi ir įspūdinga.

Krantai vingiuoti, daug įlankų fiordų (Limfjordrn, Nissum, Rinkobinga). Pietvarkariniai krantai lėkšti, rytiniai statesni, yra klifų, nerijų. Kratus veikia jūros potvyniai.

Reljefas lyguminis, pasitaiko kalvų.

Klimatas vidutinių platumų jūrinis. Upės trumpos, vandeningos, vingiuotos. Yra nedidelių ežerų. Kraštovaizdis – tipiškas agrarinis.

Pagrindinis turizmo centras – sostinė Kopenhaga. Miestas pradėjo formuotis XI a. Senamiestis yra spindulinio žiedinio plano. Lankytini objektai : Vyskupų rūmai, Šv. Petro, Šv. Dvasios, Šv. Trejybės bažnyčios (XVI-XVII). Amalienborgo ansamblis (dabar Karalių rezidencija), Undinėlės (Kopenchagos sirenos) skulptūra, Thorvaldeseno muziejus, Karališkasis parkas.

Helsingiore dėmesio verta XVIa. Kronborgo pilis, kurioje anot W. Shakespeare vyko  Hamleto drama. Kiti pajūrio ir salų miestai bei miesteliai – svarbūs poilsio kurortai.

Turizmo politika Skandinavijos šalyse panaši, nors turi ir kai kurių skirtumų. Danija specialių turizmo institucijų neturi. Be viešbučių miestuose ir kurortuose, turistus maloniai priima ūkininkai. Tam tikslui pastatyta daug vasaros namelių, kempingų, motelių. Danijos pajamos iš turizmo sudaro apie 2,5 mln t.y. apie 9 proc. eksporto vertės. Turizmui skatinti 1861 m. buvo įkurta pirmoji Norvegijoje turizmo asociacija „Pažink pasaulį“, daugiausiai dėmesio skirianti kalnų turizmui. Švedijoje Upsalos universiteto studentų iniciatyva buvo įsteigta Švedijos turizmo sąjunga, kuri pirmiausia užsiėmė apie turizmo propogavimu ir jo organizavimu. Šiandien pajamos iš turizmo sudaro apie 5 proc. Eksporto vertės. Panaši situacija yra ir Suomijoje. Visos Skandinavijos šalys daug dėmesio skiria turizmo infrastruktūrai, jos tobulinimui, turistinių išteklių propagavimui. Būdinga ir tai, kad skatinamas ne tik užsienio, bet ir vidinis turizmas. Pastarasis, skiriamas savo kraštui pažinti, derinamas su gamtos ir istorinių paminklų pasauga, patriotizmo ugdymu, savojo identiteto išsaugojimo. Dėl to mokinių ir jaunimo masinės kelionės šalies viduje čia yra įprastas dalykas.

Šaltinis: Stasys Vaitekūnas, Ramūnas Povilanskas. Turizmo ir kelionių geografija.

Keliame sparnus i Daniją!

Keliaukimekartu.eu maršrutu Lietuva DanijaDaugelis žmonių pasirinko Daniją, kaip šalį, kurioje galima mokytis, dirbti ir gyventi. Maršrutu Lietuva –Danija ir atgal keliauja vis daugiau žmonių. Vis daugiau palieka Lietuvą ir apsigyvena K.Anderseno pasakų šalyje. Tačiau Lietuvoje lieka artimieji todėl, tiek šeimos nariai, tiek mūsų tautiečiai nuolat keliauja, arba galima sakyti gyvena kažkur kelyje tarp Lietuvos ir Danijos. Keliaukimekartu.eu maršrutu Lietuva Danija važiuoja net tris kartus per savaitę. Todėl gali būti patikimas partneris tiek kelionėse, tiek siuntų ar krovinių pervežime. Trumpai pristatysime mūsų teikiamas paslaugas.

Keliaukimekartu.eu teikiamos paslaugos

  • Vežame į Daniją ir atgal siuntas, krovinius.
  • Teikiame keleivių pervežimo paslaugas.
  • Atliekame tarptautinius perkraustymus.

Mes nuolat siekiame patenkinti kiekvieno kliento poreikius. Tačiau kartais pasitaiko ir pretenzijų dėl krovinių ar siuntų transportavimo defektų. Todėl toliau trumpai išdėstysime kokios yra vežėjo atsakomybės išlygos, kokiais atvejais vežėjas neatsako už jūsų siuntos ar krovinio apgadinimą.

Vežėjo atsakomybės išlygos

Mūsų įmonė „“Keliaukime Kartu“ nuolat perveža siuntas ir krovinius maršrutu Lietuva- Danija ir Danija –Lietuva. Pastebima, kad daugiausiai ginčų kyla dėl vežėjo atsakomybės už krovinio ar siuntos praradimą, sugadinimą ir panašiai. Todėl pabadysime pakomentuoti šią situaciją plačiau.

CMR konvencijos 17 str. 1 dalyje įtvirtinta nuostata, kad „ vežėjas atsako už krovinio sugadinimą ar praradimą nuo to momento, kai krovinį priėmė vežti, ir iki jo perdavimo momemento, taip pat už krovinio pavėluotą pristatymą.

Lietuvoje atsakomybė už vežimo sutarties pažeidimą, taip pat ir krovinio praradimą, sugadinimą, laikytina sutartine atsakomybe. Jei kam kilo klausimų dėl sutarties, juk daugelis privačių vežėjų nepasirašinėja sutarčių nedideliam kroviniui. Tam neužtektų laiko, nes kaip taisyklė, smulkių krovinių būna daug.  Todėl krovinio važtaraštis yra tarsi krovinio vežimo sutartis.  Važtaraštis būna pasirašomas 3 egzamplioriais ir juos pasirašo siuntėjas ir vežėjas. Pirmasis važtaraščio egzampliorius atitenka siuntėjui, antrasis atiduodamas vežėjui, o trečiasis lydi krovinį, kol pasiekia adresatą.

Taigi kokiu metu vežėjas nėra atsakingas už jūsų krovinį. Vežėjas neatsako už krovinio praradimą, sugadinimą ar pavėluotą, jei minėtų nesklandumų atsiranda dėl kroviniu disponuojančio asmens kaltės arba kaip jo nurodymu padarinys, dėl krovinio defektų ar aplinkybių, kurių padarinių vežėjas negalėjo išvengti.

Vežėjas taip pat nėra atsakingas už krovinio praradimą tais atvejais, kai krovinys prarandamas ar sugadinamas dėl ypatingos rizikos, pavyzdžiui siuntinys ar krovinys buvo vežamas neįpakuotas, arba įpakuotas netinkamai. Reikia pabrėžti, kad už tesingą siuntos įpakavimą atsako siuntėjas. Todėl atidžiai pakuokite savo krovinius, siuntas.

 

 

Slidinėjimas – aktyvi laisvalaikio pramoga

slidinėjimasPabėgti nuo įtemptos rutinos ir atitolti nuo darbų padeda viena iš aktyviausių laisvalaikio pramogų – slidinėjimas. Tai puiki pramoga siekiantiems atsipalaiduoti, norintiems išvykti kur nors toli kartu su smagia draugų kompanija, šeima, vaikais. Taip galima smagiai praleisti laiką, pasisemti geros nuotaikos gurkšnį bei pajausti greitį ir adrenaliną!

Slidinėjimo laisvalaikis daugeliui asocijuojasi su kalnais, sniegu, dideliu greičiu ir atitinkama adrenalino doze. Smagiai paslidinėti galima ir Lietuvoje, čia įrengtuose slidinėjimo parkuose, tačiau geresnių sąlygų ieškantys pramogautojai ryžtasi išvykti į užsienį, kur neapsakomo grožio ir aukščio kalnai leidžia patirti naujus įspūdžius bei gamtos prisilietimą. Daugeliui tai tampa maloniomis atostogomis, leidžiančiomis atitrūkti nuo dienos darbų. Kalnai, saulė, gaivus oras ir pučiantis vėjas nuo kalnų leidžia atsigauti, išlieti susikaupusią energiją ir taip praleisti aktyvų laiką kartu su kitais.

Slidinėjant itin svarbu tinkamai apsisaugoti. Kad slidinėtojas nesušaltų, reikia apsirengti šiltus drabužius: užsidėti specialiai slidinėjimui pritaikytą šiltą bei neperšlampamą striukę, kelnes, pirštines. Reikia ne vien šiltai apsirengti bet ir užsidėti visas būtinas apsaugas. Čiuožiant nuo kalno lengva pasiekti didelį greitį, tad šalmas yra būtinas. Svarbu mokėti išvengti ir rimtų sužeidimų, kurie pasitaiko nesuvaldžius slidžių. Slidinėjimas yra aktyvus laisvalaikio sportas, tad čia visai nesunku patirti traumą.

Kiekvienas slidininkas gerai suvokia, jog leistis nuo didelių kalnų ir pasiekti didelį greitį yra pavojinga. Būtent todėl reikia išmanyti slidinėjimo techniką, ją nuolat praktikuoti, tobulėti ir taip eksperimentuoti. Taip yra įgaunama patirtis, geresnis slidžių valdymas bei pasitikėjimas savo įgūdžiais. Slidinėjimo pradžia gali būti sudėtinga, o traumos neišvengiamos, tačiau tik praktika padės tobulėti, tik ji leis pasiekti auštų rezultatų. Slidinėti galima įvairiose trasose ir takeliuose, galima pradėti nuo lėkštų ir pereiti prie statesnių trasų – viskas priklauso nuo sugebėjimų ir noro.

Vis labiau populiarėjantis slidinėjimas įtraukia įvairaus amžiaus aistruolius. Slidinėti smagu, nes tai leidžia pajausti adrenalino skonį, čiuožti dideliu greičiu ir atlikti pačius įvairiausius manevrus trasoje. Maloni atmosfera bei atpalaiduojanti aplinka leis smagiai praleisti laiką ir taip atitolti nuo kasdienybės. Nėra nieko maloniau kaip atitolti nuo darbo ir šiek tiek papramogauti!

Keliaujame į Estiją. Ką verta pamatyti?

TalinasPrieš vykstant į tolimiausius egzotinius kraštus, kur, be kondicionieriaus ir šaltų gėrimų poilsiauti gali būti tikrai sunku, vertėtų pamatyti įspūdingas vietoves, esančias visai netoli mūsų. Viena Pabaltijo šalių – Estija pasižymi gausybe unikalių lankomų objektų. Ši valstybė plyti rytinėje Baltijos jūros pakrantėje, pietuose nuo Suomijos. Šalis vakaruose ribojasi su Rusija, pietuose turi bendrą sieną su Latvija. Estija – įvairovių kupina šalis, garsėjanti ilgaamže istorija, kurios šimtus metų kauptas tradicinis paveldas matomas yra net ir šiandien. Nors tai gana maža šalis, bet kiekvienas jos rajonas pasižymi savitais bruožais. Jei jūs nusprendėte iš arčiau susipažinti su Estija, norime pateikti keletą patarimų, kokias vietas jums tikrai vertėtų aplankyti.

Vykstant į Estiją būtiną aplankyti jos sostinę Taliną. Apvaikščioti visą šį miestą vienos dienos jums gali būti mažoka, todėl nakvynės namai esantys mieste, jus tikrai suteiks patogią nakvynę. Talinas yra svarbiausias šalies uostas, įsikūręs prie Suomių įlankos, vos 80 km nuo Helsinkio. Tai svarbiausias šalies ekonomikos, pramonės bei prekybos centras. Mieste yra keli universitetai, taip pat svarbiausi kultūros ir švietimo centrai. Įspūdingasis Talino senamiestis yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Rekomenduojama aplankyti aukštutinį miestą (Toompea). Apžiūrėkite Toompea bokštą, Estijos parlamentą, įspūdingą cerkvę. liuteronų katedrą. Žemutiniame mieste gausu ilgaamžę miesto istoriją menančių vietų: Rotušė ir jos aikštė, Šv. Olafo aikštė ir kt. Nuvykę 2 km į pietus nuo centro aplankysite Petro I rūmus, kurie šiandien yra paversti į meno muziejų. Keliaujant į miesto šiaurę galima aplankyti botanikos sodą, įspūdingą Talino televizijos bokštą.

estija jūra

Nuo Estijos vykdami į šiaurę pasieksite Saremo salą ir kitų salų grupę. Šios salos labai įdomios ir gražios patrauklia gamta, istorija, ramybe, tradiciniu vietinių gyvenimo būdu. Archeologiniai tyrimai parodė, jog šiose salose žmonės gyvena jau mažiausiai 5 tūkst. metų. Anksčiau Sarema buvo pati turtingiausia senųjų estų žemė. Čia glaudėsi daugybė Estijos piratų, neretai vadinamų rytų vikingais. Jeigu norite daugiau sužinoti apie Baltijos jūros regiono salų gyvenimą ir papročius bei pasimėgauti gaivia gamta ir neįtikėtina ramybe, ši vieta jums kaip tik.

Estijoje verta aplankyti ir Lahemos nacionalinį parką. Šią teritoriją sudaro keturi pusiasaliai, atskirti keturiomis įlankomis. Šis parkas – vienas svarbiausių Estijos turizmo centrų. Net 70 proc. visos nacionalinio parko teritorijos dengia miškai, čia auga įvairi augmenija, gyvena vilkai, lūšys ir net meškos. Keliaudami po ši parką turėsite galimybę pamatyti net keturis įspūdingus dvarus – Vihulos, Palmsės, Kolgos bei Sagadžio. Šioje vietoje patys laimingiausi bus tie keliautojai, kurie myli ir vertina natūralią gamtą.

Dar viena lankytina vieta Estijoje – Tartu. Tai senas universitetinis, antras pagal dydį šalies miestas, įsikūręs prie Emajegio upės, kuri jungia du didžiausius valstybės ežerus. Nuo senų senovės šis miestas yra žinomas kaip intelektualų ir kultūros centras. Jame įsikūręs seniausias Estijos universitetas. Šis jaukus miestas turistus pritraukia savo paprastumu ir ramybe, jame galima mėgautis natūralia gamta ar net išsimaudyti per Tartu miestą vingiuojančioje upėje. Čia taip pat gausu galerijų, muziejų, monumentų ir kitų labai įdomių lankytinų objektų.

 

 

Vokietija: Hamburgas – vokiška Venecijos versija

hamburg3

Vokietija džiugina keliautojus savo kultūriniu ir architektūriniu paveldu, išskirtiniu kraštovaizdžiu bei puikia virtuve. Visgi, norint viską aptarti, ką gali pasiūlyti Vokietija turistams, labai sudėtinga, juk tai didžiulė šalis. Tad, šiandien dėmesį sutelkime į Hamburgą, Vokietijos pramonės ir kultūros centrą, įsikūrusį prie Elbės upės ir Alsterio ežero.

Vokiečiai juokauja, kad Hamburgas primena Veneciją. Dalis tiesos tame yra. Kanalų gausa ir nuostabaus grožio parkai tiesiog užima kvapą. Čia nuolatos verda gyvenimas, juk Vokietija turi antrą pagal dydį uostą visoje Europoje, kuris ir yra įsikūręs Hamburge. Jį  tiesiog būtina aplankyti, pasivaikščioti jo prieplauka ir pasigrožėti laivų bei keltų didybe. Į Hamburgo uostą aštuonis kartus per metus užsuka vienas didžiausių kruizinių laivų „Queen Marry 2”, kurio ateina pažiūrėti ne tik turistai, bet ir vietiniai.  Visgi, tai ne vienintelė atrakcija, kurią siūlo Hamburgo uostas.

Vokietija ir pats Hamburgas sunkiai įsivaizduojamas be „Speicherstadt“ rajono. Tai buvusių prekių saugyklų rajonas, išsiraizgęs tarp galybės kanalų ir šiandien pritaikytas turizmui bei pasiplaukiojimu keltais ar mažais laiveliais. Daugelyje pastatų yra įsikūrę biurai, tačiau šioje kanalų raizgalynėje tikrai rasite jaukią kavinukę, kurioje maloniai praleisite popietę. Be to, leidžiantis į kelionę keltu, tikrai praplauksite pro „Hafencity“ – prabangiausią Hamburgo rajoną, kurio modernūs pastatai ir architektūrinis paveldas harmoningai dera tarpusavyje.

Aplankę uosto rajoną, užsukite į miesto centrą, kuriame dar nuo 1897 m. stūkso Hamburgo rotušė. Nuo rotušės aikštės atsiveria nuostabaus grožio „Binnenalster“ ežeras, be kurio sunkiai įsivaizduojamas vietinių gyvenimas. Čia plaukioja turistiniai laiveliai, buriuotojai ir baidarininkai. Beje, čia galite išbandyti ir savo jėgas vandens sporte. O jei vandens pramogų jums jau per daug. Apsilankykite muzikos klube „Indra“, įsikūrusiame „Reeperbahn“ rajone ir išvyskite, kur išgarsėjo legendinis lengvojo roko ketvertukas „The Beatles“. Čia jų garbei  pastatytas labai originalus ir akį traukiantis paminklas.

Taigi, Vokietija su Hamburgu priešakyje gali įtikti net ir reikliausiems keliautojams. Čia kiekvienas ras pramogų ir atrakcijų pagal savo poreikius ir norus.

 

Egzotinės kelionės į Mianmarą: 3 Jus nustebinantys faktai

mianmarDaugelis žmonių atostogų metu siekia ramiai pailsėti, tačiau Mianmaras siūlo išmėginti kitokio pobūdžio laiko praleidimą. Ši šalis skirta neįprastų atostogų mėgėjams, mat keliavimas po šį kraštą nežada patogaus poilsio. Egzotinės kelionės šiame krašte leidžia patirti naujus nuotykius ir išbandymus, suteikia galimybę pažinti naują kultūrą ir jos ypatumus.

Vieni keliautojai ieško komforto, kiti nuotykių. Į Mianmarą daugelis turistų atvyksta nuotykių paieškai. Tad, ką čia galima pamatyti? Kuo šis kraštas traukia turistus iš viso pasaulio?

1. Mianmaras – vienas iš mažiausiai išsivysčiusių pietryčių Azijos kraštų. Dėl šios priežasties šalyje paplitusios egzotinės kelionės, kurios vilioja viso pasaulio turistus susipažinti su mažai pažinta šalies kultūrą. Valstybę įprasta vadinti Birma, kadangi kartu su kaimyninėmis šalimis (Indija, Singapūru ir Malaizija) sudarė britų koloniją. Pavadinimas buvo pakeistas 1989 metais, tačiau ir dabar nemaža dalis pasaulio gyventojų šį kraštą vadina Birma. Šiandien Mianmaryje gyvena apie šimtas įvairių mažų tautų ir genčių. Paplitęs budistų tikėjimas.

2. Kelionės į Mianmarą primena skrydį su laiko mašina. Daugelį keliautojų itin žavi XXI amžiaus nė kiek nepaliesta civilizacija, kurią kiekvienas turistas gali išvysti savo akimis. Čia civilizacijos pažanga, tarsi, sustojo nuo tos dienos, kai šalį paliko paskutinieji Birmos kolonizatoriai. Nei technologijos, nei transportas, nei mokslas čia neišvystytas. Gatvėse nėra nei kelio ženklų, nei šviesoforų. Pokario metus menantys automobiliai čia yra retenybė ir nepaprasta prabanga.

3. Mianmare – pasaulinės reikšmės istorinio ir kultūrinio paveldo objektai. Nors mokslo pažanga ir aplenkė šį kraštą, jame nepaprastai gausu svarbių kultūrinių paminklų. Atrodo, jog vien centriniame Bagano mieste sukaupta itin vertinga ir nepaprastai turtinga architektūrinių statinių galybė. Kelionės į Mianmarą vilioja ne vien savo gyvensena, bet ir pagodų ir šventyklų apstatytu miestu, kuris senovėje buvo vadintas Keturių milijonų pagodų miestu. Jų skaičius praeityje siekė apie 4000, tačiau dabar išlikusiųjų skaičius yra kiek daugiau nei du tūkstančiai.

Atostogos leidžia pailsėti nuo kasdienybės, tačiau ne vien ramus laisvalaikio praleidimas užtikrina malonų laiką. Tuo tarpu egzotinės kelionės leidžia pilnavertiškai pasimėgauti savo laisvu laiku. Aktyviai pakeliauti ir išvysti naują kultūrą yra tikrai įdomu, tad Mianmaras kiekvienam keliautojui suteikia daug ilgai įsimenamų įspūdžių ir atsiminimų.

Patogi automobilių nuoma keliaujant

Atostogos yra tas metas, kuomet norisi pailsėti nuo visų kasdienių dalykų. Populiarėjant kelionėms į netolimą užsienį svarbiu atostogų akcentu tampa patogus keliavimo būdas. Norint kuo daugiau pamatyti ir sutaupyti savo brangų laiką pravers automobilių nuoma.

Užtikrintas susisiekimas

automobilių nuomaYra nemažai žmonių, kuriems atostogos yra pagrindinis metų poilsio laikas. Dažniausiai tokie žmonės nori, kad visos jų atostogos būtų puikiai suplanuotos ir atitiktų visus keliamus lūkesčius. Tai tokie žmonės, kurie nori optimaliai išnaudoti visą savo atostogų laiką ir jų metu pamatyti kuo įmanoma daugiau, patirti kuo daugiau atrakcijų. Tam dažniausiai šie žmonės naudojasi automobilių nuoma. Ši paslauga užsienio šalyse suteikia daug privalumų. Jei ketinate aplankyti netoliese esamas lankytinas vietas, Jums reikėtų derintis prie ne visada patogaus viešojo transporto ar kitų kelionių būdu. Tuo tarpu išsinuomavus automobilį norimas vietas aplankysite patogiai ir greitai. Be to, automobilis turi puikią savybę – jis lengvai privažiuoja įvairias vietas. Tai reiškia, kad juo pamatysite tokius lankytinus objektus, iki kurių vietiniai autobusai nė nevažiuoja.

Tikslus maršrutas

automobilių nuomaEsant užsienio šalyje labai lengva pasiklysti bei prarasti orientaciją. Kad taip neatsitiktų, turistai dažnai perka žemėlapius, samdo gidus ar griebiasi kitų gudrybių. Šių nesklandumų, kuomet nerandate ieškomos vietos, galite nesulaukti, jei naudositės automobilių nuoma. Mat ši paslauga kartu suteikia ir puikią galimybę orientuotis svetimoje šalyje ar mieste. Automobilyje įmontuota GPS sistema neleis pasiklysti net ir painiausiose gatvėse. Norite aplankyti miesto krašte esančią gražią vietelę, tačiau nežinote, kaip iki jos nusigauti? Vienintelis dalykas, kurio Jums reikia – sužinoti tikslų tos vietos adresą. O tada – suvedate jį į sistemą ir prieš akis Jums pateikiamas visas Jūsų kelionės maršrutas. Tai gerokai lengvesnis ir greitesnis keliavimo būdas nei pakeliui klausinėti praeivių ar sekti painiu žemėlapiu.

Visiškas komfortas

Kad atostogos būtų iš tiesų karališkos, kai kurie žmonės pasinaudoja ne tik automobilių nuoma, bet ir žmogumi, kuris pabus jų atostogų vairuotoju. Daugelis automobilių nuomos kompanijų teikia tokią paslaugą. Jūs gaunate ne tik automobilį, tačiau ir vairuotoją, kuris puikiai išmano vietinius kelius, todėl gali pasirūpinti, kad greitai atsidurtumėte Jums reikalingoje vietoje. Be to, vietinis gyventojas patars tokių lankytinų vietų, kurių galbūt nėra kelionių gide. Jis taip pat maloniai patars, kur naudinga apsilankyti norint paragauti gardžios vietinės vakarienės, be to, įspės, kur turistams lankytis nepatartina. Vairuotojo nuoma užtikrina visavertį poilsį ir galimybę tinkamai atsipalaiduoti. Vairavimas svetimose vietose ne tik vargina, tačiau ir kainuoja nemažai nervų, todėl automobilio nuoma su vairuotoju yra puiki išeitis tiems, kurie ypač vertina geras atostogų emocijas.

Liepoja pritraukia vis daugiau Lietuvos poilsiautojų

Liepoja

– Kur kitą vasarą atostogausime?, – klausia žmona.

– Aišku, prie Baltijos jūros! – atsakau.

– Tik jau ne Palangoje… – pradeda ji rodyti savo kaprizus, ir aš susimąstau:

– Tai kur tada?..

Yra trys variantai pailsėti prie Baltijos jūros – Gdanskas Lenkijoje, Palanga ir Šventoji Lietuvoje ir Jūrmala bei Liepoja Latvijoje. Iki Lenkijos toloka, tuo tarpu Liepoja nuo sostinės nutolusi per 400 kilometrų, o nuo Klaipėdos vos per 95 kilometrus. Automobiliu tai kelių valandų kelias. Lėktuvu skristi nelabai apsimoka, nes laikas, praleistas tūnant oro uoste bus didesnis, nei tiesioginė kelionė automobiliu. Juo labiau, kad tiesioginių skrydžių nėra. Autobusu galima ten nuvykti iš Klaipėdos.

Susisiekimas su šiuo Latvijos kurortu tikrai nėra sudėtingas, ypač žemaičiams, todėl kiekvienais metais jų čia važiuoja vis daugiau, ir daugiau.

Ką galima nuveikti Liepojoje?

Liepoja yra ne tik kurortinis miestas, bet ir svarbus uostas. Tai trečias pagal dydį Latvijos miestas su apie 100 000 gyventojų, neskaitant nuolatos atvykstančių turistų. Liepoja yra įsikūrusi Kurzemės regione, kuriam kažkada priklausė ir dalis Lietuvos pajūrio.

Liepoja turi nemažai įdomybių ir lankytinų vietų. Taigi, galima ne tik gulėti kopose ir degintis, ar maudytis kiek šiltesnėje, nei pas mus, Baltijos jūroje, bet ir kultūringai praleisti laiką. Viena iš lankytinų vietų – Karostos karinis miestelis, kuriame galima pamatyti jūros įtvirtinimus, žymųjį kalėjimą, tiltą, caro laikų architektūrinius paminklus.

Nuostabi gamta, šilta jūra ir tokio pat balto smėlio paplūdimiai Liepojoje traukia ne tik turistus iš Lietuvos, bet ir pačius latvius, bei rusus. Kaimynai estai taip pat čia užsuka, bet gana retokai. Lietuviai po truputį atranda šį kurortinį miestą, kuriame pailsėti galima tiek aktyviai, tiek tinginiaujant. Jauni ir pagyvenę poilsiautojai nesunkiai gali rasti sau tinkančių pramogų, kurių čia tikrai netrūksta.

Kiek kainuoja apsistoti Liepojoje?

4 miegamųjų vietų butas kainuoja 150 litų už parą. Taigi, kiek daugiau, nei 40 litų žmogui. Toks butas paprastai yra vos už kelių šimtų metrų iki jūros. Labai nebrangi ta nakvynė Liepojoje, kartais net pigiau, nei Lietuvoje. Dėl to apsimoka važiuoti poilsiauti šeimomis arba su draugų kompanija ir nuomotis apartamentus. Aišku, yra ir prabangių butų, taip pat ir nakvynės namų – viskas priklauso nuo to, kiek leisite sau.

Bet kuriuo atveju, tai nėra brangu, o užsienio šalyje pabuvoti visada verta.

Greičiausiai jau šią vasarą keliausime į Latviją. Liepoja laukia lietuvių, ypač kai Palanga nebegali jų sutalpinti…

Slidžių nuoma gelbėja rečiau slidinėjančius

kalnu-slides-atomic-milleniumPirmasis iškritęs sniegas priminė apie ateinančią žiemą. Kas spėjo, jau džiaugėsi ridendami sniego senius, vaikai jau ieško sandėliukuose paslėptų rogučių, žiemos sporto mėgėjai jau svajoja, jog greit bus galima išsitraukti slides. Tačiau ne visi slidinėja taip dažnai, jog turėtų savo nuosavą slidinėjimo inventorių. Slidinėjant kartą metuose, kuomet pakanka sniego arba uždarose slidinėjimo trasose, dažnam nėra priežastis turėti nuosavas slides. O kaip išsisukti staiga panorėjus praskrieti snieguotu taku? Išeitis – slidziu nuoma.

Slidziu nuoma gelbėja visus retai turinčius galimybių paslidinėti ar tiesiog ne itin aktyvius slidinėjimo entuziastus. Kartais slidinėjimas yra tiesiog vienkartinis arba retas nuotykis, kuriam prireikia inventoriaus. Išsinuomoti slides paprasta, tai galima padaryti tiesiog internete suvedus reikiamus duomenis. Jums net nereikia žinoti tikslių slidžių išmatavimų – pakanka žinoti savo ūgį, svorį, slidinėjimo patirtį – tai nurodžius, profesionalai parinks tinkančias slides, kurios suteiks daug džiaugsmo slidinėjimo trasoje. Pasirenkate datą ir viskas – slidės rezervuotos!

kalnu-slides-atomic-milleniumKartais slidžių nuoma gali būti naudinga net ir turintiems slidinėjimo inventorių. Juk naudojamos slidės gali apsibraižyti, susigadinti ir tapti nesaugiomis slidinėti. O slidinėti neparengtomis slidėmis yra taip pat nesaugu, lyg važiuoti dviraciu be ratų. Tai nėra problema, kadangi slidziu servisas prikelia slides naujam gyvenimui. Remontuoti slides reikalingas išmanymas ir specialios priemonės, todėl ne visiems Joneliams meistreliams pavyksta tai padaryti patiems. Slidziu servisas – tai apgadinto slidinėjimo inventoriaus remontas, briaunų nušlifavimas, vaškavimas bei kiti reikalingi veiksmai, kad slidės būtų vėl tinkamos naudoti. O kol atliekamas slidžių servisas, galima pasinaudoti slidziu nuomos paslauga.

Taigi, visai nesvarbu ar turite slides, ar nuomositės, ar jūsų slidės naujos, ar po slidžių serviso – žiemos pramogos yra aktyvi pramoga, kuri išties nuspalvina mūsų gyvenimą šviesesnėmis spalvomis. Slidžių nuoma ir slidžių servisas yra paslaugos be kurių neišsivers nė vienas karts nuo karto norintis praskrieti slidinėjimo trasa. Nesėdėkite namuose, o ieškokite vietos kur yra sniego ir pirmyn su vėjeliu į pakalnę!

Jūrinė žvejyba Norvegijoje – kokia ji?

Jurine zvejyba NorvegijojeLyginant su kitomis Europos šalimis, Norvegija turi nepaprastai geras galimybes žvejybai. Pagrindinis privalumas yra švarus vanduo ir išskirtinė gamta. Zvejyba upėse ir ežeruose reikalauja specialaus leidimo, dėl to mes sutelkiame dėmesį į jūrinę žvejybą.
Norvegijos gėluose vandenyse yra randama daugiau nei 30 žuvų rūšių, o jūroje gyvena keli šimtai rūšių. Norvegijos pakrantė yra labai ilga, apie 21 000 kilometrų, o jeigu dar pridėtume visų salų pakrančių ilgius, tai siektų apie 55 000 kilometrų. Teigiama, kad kiekviename kilometre vidutiniškai yra viena gera žvejybos vieta. Kaip suprantate, šiose pakrantėse visiems užteks vietos, kas nori pažvejoti.
Nesvarbu nuo kur žvejosite, nuo kranto ar iš valties, yra daugybė vietų kur galite pagauti įvairių rūšių žuvies. Norite sunkios ir „kovingos“ žūklės? Tuomet skumbrių ir ledjūrio menkių (saidų) žvejyba yra kaip tik Jums. Jeigu labiausiai rūpi žuvies svoris – gaudykite menkes. Jeigu norite išbandyti netradicinę vakarienę, turėtumėte pamėginti pagauti retesnių žuvų, kaip pavyzdžiui plekšnių.

Žvejybos technikos

Dirbtiniai jaukai

Dirbtinių jaukų tikslas yra išprovokuoti žuvį ir griebti kažką primenančio mažą žuvį ar kitokį grobį. Ši žvejybos rūšis gali būti naudojama tiek nuo kranto, tiek iš valties. Jūs nusprendžiate, ar žuvis yra arti jūros dugno, ar greičiau sekliuose vandenyse.
Žvejyba su dirbtiniais jaukais gerai tinka plėšrioms žuvims, kaip ledjūrio menkėms, menkėms ar skumbrėms. Sunkiau yra pagauti žuvis, kurios gyvena arčiau dugno ir maitinasi krevetėmis. Tačiau, plekšnės, paprastosios vilkžuvės ar menkės gali taip pat kartais užkibti ant dirbtinio jauko.
Šios rūšies žvejybos įranga yra atitinkamai paprasta. Viskas ko Jums reikia tai meškerė, ritė ir keli dirbtiniai jaukai. Yra daugybė rūšių dirbtinių jaukų, kurie skiriasi dydžiu, forma, medžiaga ir spalva. Kitos naudojamos medžiagos yra oda ir mediena – tokie jaukai vandenyje juda daug natūraliau nei metaliniai.
Taip pat dirbtinius jaukus populiaru naudoti  ant kelių kabliukų vienu metu, dažniausiai su dirbtinėmis muselėmis ar odiniais jaukais. Tokie daugybiniai kabliukai yra tinkami žvejojant žuvis, kurios plaukioja būriais, kaip skumbrės ar ledjūrio menkės.

Natūralus jaukas

Pasirinktas jaukas turėtų atsiduoti maisto kvapu, nes žuvys turi gerai išlavintą kvapo jausmą. Ši jauko rūšis tinkama visoms jūros žuvims ir dėl to, daugeliu atvejų, tai yra efektyviausias žvejybos metodas.
Natūralaus jauko pasirinkimas yra labai platus. Populiariausia yra žuvis, tarp kurių yra skumbrės ir silkės. Skumbrės turi labai stiprų kvapą, nes jos riebi mėsa išskiria stiprų aromatą vandenyje, taip pritraukiant kitas žuvis, ypač menkes.
Natūralūs jaukai gali būti naudojami tiek visi kartu, tiek ir po vieną. Krevetės yra kitas efektyvus jaukas daugeliui žuvų rūšių, o geriausia plekšnėms ir kitoms jūros dugno žuvims.
Kiti natūralūs jaukai būtų sepijos, krabai, moliuskai, midijos, ir įvairių rūšių kirmėlės. Jeigu nesate nusiteikęs ieškoti šviežių kirmėlių, specialiose parduotuvėse galite nusipirkti dirbtinių ar konservuotų kirmėlių.

Žvejyba su musele

Ši žvejybos technika išpopuliarėjo tarp jūrinės žvejybos žvejų Norvegijoje per paskutiniuosius kelerius metus. Žvejyba su musele efektyviausia yra jūros upėtakių žūklėje. Tačiau, su musele galite taip pat pagauti menkes, ledjūrio menkes, skumbres, o jeigu lėtai užmesite muselę į jūros dugną, galite pagauti tokių žuvų, kaip juodalopės menkės, jūrų gaidį ar merlangą.
Pagrindinis žvejybos su musele skirtumas tarp gėlavandenių vandenų ir jūrinės žūklės yra tai, kad muselė stovės ant vandens žvejojant gėlavandeniuose vandenyse, o jūroje ji nuskęs kelis metrus į gylį. Vabzdžių imitacijos praranda savo populiarumą. Jų vietą užima spalvingos odinės muselės. To priežastis yra ta, kad naujos odinės muselės laisviau juda vandenyje ir dėl to pritraukia daugiau žuvų.
Norvegijoje yra daugybė vietų, kurios gali pasigirti nepaprastomis žūklės galimybėmis. Šios šalies vandenyse knibždėte knibžda šimtai įvairių žuvų rūšių. Žvejyba šiose vietose yra ne tik neįkainojama patirtis, bet ir visų žvejų svajonė.